logo

Home loty PLL LOT buduje hub w Budapeszcie. Wysyp nowych połączeń!
PLL LOT buduje hub w Budapeszcie. Wysyp nowych połączeń!

PLL LOT buduje hub w Budapeszcie. Wysyp nowych połączeń!

Dobre wiadomości!

LOT konsekwentnie rozwija siatkę połączeń z Budapesztu. Już 22 września br. uruchomi bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do Seulu, a 30 marca wystartuje z Węgier do sześciu nowych miast – do Sofii, Pragi, Belgradu i Stuttgartu, a także do Bukaresztu i Brukseli. Tym samym siatka obsługiwanych przez przewoźnika połączeń na rynku wzrośnie do 12. Uruchomienie nowych międzynarodowych rejsów z Węgier to kolejny etap konsolidacji rynku w Europie Środkowej i Wschodniej, którego LOT staje się dziś niekwestionowanym liderem.

Rozwój węgierskiego hubu:

Zapowiadana w ubiegłym roku strategia rozwoju hubu LOT-u w Budapeszcie staje się dziś faktem. Od 30 marca 2020 r. czyli w niespełna dwa lata od uruchomienia bezpośrednich rejsów dalekodystansowych do USA, liczba oferowanych przez przewoźnika połączeń ze stolicy Węgier wzrośnie do 12 – pasażerowie polecą bezpośrednio do Warszawy, Krakowa, London City, Bukaresztu, Brukseli, Stuttgartu, Pragi, Belgradu, Sofii oraz do Nowego Jorku, Chicago i Seulu.

Do obsługi nowych połączeń europejskich LOT na stałe zbazuje w Budapeszcie dodatkowo trzy samoloty Embraer 195. Tym samym, od przyszłego sezonu letniego flota przewoźnika w Budapeszcie będzie liczyła pięć samolotów (razem z Boeingiem 787 Dreamliner).

>> SPRAWDŹ PROMOCJE NA STRONIE LOT.COM

Rejsy z Budapesztu do Seulu będą wykonywane Boeingami 787 Dreamliner z częstotliwością trzech połączeń w tygodniu, według rozkładu:

LO2001 11:25 ? 06:05 (+1) BUD-ICN wtorki, piątki i niedziele
LO2002 07:35 ? 12:20 ICN-BUD poniedziałki, środy, soboty

Dziś ogłaszamy kolejny etap rozwoju LOT-u w Budapeszcie – za niespełna dwa miesiące zainaugurujemy pierwsze azjatyckie połączenie LOT-u z Węgier do Korei Południowej. To kolejny krok milowy w historii LOT-u. Jestem pewien, że nasza oferta spełni oczekiwania zarówno Węgrów, jak i Koreańczyków, a także pasażerów z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Potencjał turystyczny i biznesowy połączenia Budapeszt-Seul jest ogromny – rocznie na tej trasie podróżuje blisko 70 tys. pasażerów, a między regionem CEE a Seulem – ponad 750 tys. – mówi Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

Nowe trasy PLL LOT w Budapesztu:

Budapeszt – Seul
Budapeszt – Sofia
Budapeszt – Praga
Budapeszt – Belgrad
Budapeszt – Stuttgart
Budapeszt – Bukareszt(ogłoszone wcześniej)
Budapeszt – Bruksela (ogłoszone wcześniej)

Rozkład połączenia Budapeszt-Seul został zaplanowany tak, aby zapewnić dogodne przesiadki rozpoczynające się już od 60 minut pasażerom podróżującym przez Budapeszt z innych miast Europy m.in.: ze Stuttgartu, Pragi, a także z Warszawy. Rejs Budapeszt-Seul potrwa niespełna 12 godzin.

>> TRWA SZALONA ŚRODA – SPRAWDŹ PROMOCJE!

Nowe trasy europejskiej:

Nowością będą również cztery kierunki europejskie, czyli Sofia, Praga, Belgrad i Stuttgart, które wystartują z Budapesztu z początkiem przyszłego sezonu letniego. Tym samym spełniamy obietnicę daną Węgrom, stając się jedyną linią lotniczą oferującą bezpośrednie i najbardziej komfortowe połączenia z Budapesztu do USA, Azji i Europy. Rejsy do każdego z tych miast realizujemy także z Warszawy i jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. Nasze analizy pokazały, że kierunki te mają wysoki potencjał by odnieść sukces także na Węgrzech – dodaje Rafał Milczarski.

Rejsy do Pragi i Stuttgartu będą wykonywane z częstotliwością dwóch połączeń dziennie (oprócz weekendów). Do Sofii i Belgradu pasażerowie polecą z Budapesztu raz dziennie, siedem dni w tygodniu.
logo

Wraz z uruchomieniem nowych kierunków z Budapesztu, LOT dokonał korekty wybranych rejsów. Na rzecz nowych połączeń do Seulu, w bieżącym sezonie zimowym LOT zmniejszył częstotliwości do Nowego Jorku z czterech do trzech rejsów w tygodniu. Natomiast rejsy do Chicago będą miały charakter sezonowy i będą wykonywane wyłącznie latem. Jednocześnie ze względu na sytuację operacyjną spowodowaną uziemieniem Boeingów 737 MAX, LOT podjął decyzję o przesunięciu startu połączeń do Brukseli i Bukaresztu na 30 marca 2020 roku. Tym samym w nadchodzącym sezonie letnim pasażerowie z Węgier będą mogli wybierać spośród aż sześć nowych kierunków europejskich.

Wszystko to dla pasażerów

Konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju w Budapeszcie jednocześnie dopasowując naszą ofertę do zapotrzebowania pasażerów i do bieżącej sytuacji operacyjnej. Ruch do USA charakteryzuje się wysoką sezonowością, która wpływa na poziom wypełnienia naszych samolotów. Dodatkowym czynnikiem był dotychczasowy brak rozbudowanej siatki tzw. połączeń feedujących. Dlatego 30 marca zainaugurujemy z Węgier aż sześć nowych tras europejskich, które oprócz wysokiego potencjału biznesowego i turystycznego w tzw. ruchu point-to-point, zasilać będą także nasze połączenia dalekodystansowe do USA i Korei Południowej – dodaje Rafał Milczarski.

Obecnie do obsługi bezpośrednich połączeń z Budapesztu LOT zatrudnia 80 stewardes i stewardów oraz kilkunastu pilotów pochodzenia węgierskiego. Na bieżąco prowadzi rekrutacje pozyskując nowych kandydatów – tylko do końca tego roku planuje zatrudnić ok. 150 pilotów do obsługi baz w Warszawie i Budapeszcie. Uruchomienie nowych rejsów z Budapesztu to kolejny element realizacji strategii rentownego wzrostu Polskich Linii Lotniczych LOT, której celem jest budowanie pozycji lidera przewozów w Europie Środkowej i Wschodniej.

Bilety na rejsy między Budapesztem a Seulem można nabyć we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, poprzez Contact Center, w biurach LOT Travel i u agentów. Sprzedaż na nowe kierunki europejskie tj. z Budapesztu do Belgradu, Stuttgartu, Sofii i Pragi zostanie uruchomiona 7 sierpnia 2019.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej
logo
mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *