Home loty Ranking Mastercard: gdzie najchętniej podróżujemy w poszukiwaniu wypoczynku i rozrywki
Ranking Mastercard: gdzie najchętniej podróżujemy w poszukiwaniu wypoczynku i rozrywki

Ranking Mastercard: gdzie najchętniej podróżujemy w poszukiwaniu wypoczynku i rozrywki

A jak jest z tym u Was?

Mastercard opublikował tegoroczny ranking Global Destination Cities Index: Play. Wynika z niego, że podróżni w celach wypoczynkowych najchętniej wybierają się do Punta Cana, czyli regionu turystycznego Dominikany, znanego z pięknych, białych plaż i lazurowej wody.

Nowy rok, ten sam zwycięzca!

Punta Cana drugi rok z rzędu znajduje się na szczycie wakacyjnego zestawienia Mastercard jako miasto, do którego największy odsetek turystów, zatrzymujących się na noc, przyjeżdża dla wypoczynku i rozrywki. Ranking pozwala zrozumieć, w jaki sposób podróżujący najbardziej lubią odpoczywać – od leżenia na plaży, przez zwiedzanie zabytków, aż po trekking w górach.

Tegoroczny ranking

Oto miasta wybierane najczęściej przez podróżujących w celach rekreacyjnych:
1. Punta Cana, Dominikana (podróże rekreacyjne odpowiadają tu za 99,9% odwiedzin) >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
2. Dżerba, Tunezja (97,8%)
3. Hokkaido, Japonia (97,3%)
4. Riviera Maya, Meksyk (97,2%)
5. Cuzco, Peru (97%)
6. Palma de Mallorca, Hiszpania (96,9%) >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
7. Kioto, Japonia (96,9%)
8. Honolulu, Stany Zjednoczone (96,8%)
9. Bali, Indonezja (96,7%) >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
10. Osaka, Japonia (96,6%)

Twórcy rankingu Global Destination Cities Index: Play analizują i szeregują lokalizacje, do których ludzie podróżują w celach innych niż służbowe. Opierają się przy tym na informacjach od krajowych organizacji turystycznych.


MasterCard i podróże

Mastercard ułatwia posiadaczom swoich kart podróżowanie po świecie, dzięki licznym udogodnieniom na wszystkich etapach podróży. Oto przykładowe korzyści:
– Mastercard Traveler Rewards zapewnia użytkownikom kart premium w Europie, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Łacińskiej wymierny zwrot środków przy zakupach u wybranych sprzedawców.
– Posiadacze kart Mastercard, którzy odwiedzą miasta, biorące udział w programie Priceless Cities, mają dostęp do niezapomnianych, nieosiągalnych w inny sposób przygód – od rezerwacji indywidualnego programu wellness na Bali, po możliwość podziwiania sztuki ulicznej w Honolulu.

>> NAJTAŃSZE LOTY Z POLSKI

Mastercard Travel & Lifestyle Services to najlepsze w swojej klasie usługi planowania i rezerwacji podróży dla użytkowników kart World i World Elite. Dzięki gwarancjom najniższej ceny danego noclegu i udanego pobytu w hotelu posiadacze kart mogą być pewni, że zawsze otrzymają maksimum korzyści i dokładnie to, za co zapłacili.

Edycja “Play” to pierwszy z tegorocznych raportów z serii Global Destination Cities. Raport Origins, przedstawiający główne miasta, z których podróżują ludzie na całym świecie, zostanie opublikowany latem. We wrześniu pojawi się natomiast pełne zestawienie Mastercard Global Destination Cities Index na rok 2019.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *