Home loty Dokąd na plażę? Chorwacki Zadar z największym wzrostem wyszukiwań na lato 2019
Dokąd na plażę? Chorwacki Zadar z największym wzrostem wyszukiwań na lato 2019

Dokąd na plażę? Chorwacki Zadar z największym wzrostem wyszukiwań na lato 2019

Kilka ciekawostek.

Wyszukiwarka KAYAK.pl sprawdziła, które nadmorskie miejscowości cieszą się największym wzrostem zainteresowania w te wakacje oraz gdzie Polacy mogą plażować bez nadszarpywania wakacyjnego budżetu.

Polacy niezmiennie deklarują, że nie ma lepszego sposobu na urlop niż plażowanie – 55% ankietowanych wakacje spędzi opalając się nad wodą. Dla wszystkich miłośników takiej formy wypoczynku KAYAK.pl przygotował kolejną edycję letniego Przewodnika Travel Hacker, w którym zebrane zostały m.in. miejscowości cieszące się największymi wzrostami zainteresowania wśród podróżnych z Polski oraz najtańsze kierunki nadmorskich wypraw tego lata.

Nie ma jak Chorwacja!

Dynamicznie rozwijająca się siatka połączeń z Polski pozwala miłośnikom plażowania odkrywać coraz to nowe miejsca na wakacje. Jak pokazują wyszukiwania w serwisie, chorwacki Zadar cieszy się największym wzrostem zainteresowania polskich podróżnych – liczba zapytań o loty do tego miasta, nazywanego perłą dalmackiego wybrzeża, wzrosła aż o 540% w porównaniu do lata 2018. Z pewnością wpływ miały na to m.in. nowo otwarte połączenia Ryanaira z Poznania i Krakowa, o które wiosną została rozszerzona oferta przewoźnika.

>> SPRAWDŹ LOTY DO ZADARU

Kolejne miejsca w rankingu najchętniej wyszukiwanych kierunków tego roku zajęły Rimini i Bari we Włoszech, ze wzrostami odpowiednio 428% i 331%. Polacy chętniej wybierają też wakacyjne “klasyki” – Francję, wyspiarską Hiszpanię czy Grecję. Jednak na liście nie zabrakło i bardziej egzotycznych miejsc – Port Louis na Mauritiusie odnotowało czwarte najwyższe wzrosty (+269%), a w rankingu znalazły się także Odessa nad Morzem Czarnym (+139%) czy Bejrut (+139%) pozwalający na odkrywanie Morza Śródziemnego z innej perspektywy.

Nadmorskie miejscowości, które odnotowały największe wzrosty zainteresowania w lato 2019

Gdzie nad morze najtaniej samolotem?

W letniej edycji Przewodnika Travel Hacker znaleźć można także wskazówki dotyczące cen lotów i noclegów. Do których więc miast Polacy polecą najtaniej? Atrakcyjne połączenia z Polski można znaleźć do włoskich Rimini, Pescary i Pizy oraz francuskiej Marsylii – miasta znalazły się w pierwszej piątce rankingu z cenami poniżej 400 zł za lot w dwie strony w klasie ekonomicznej.

>> WŁOCHY – NAJTAŃSZE LOTY Z POLSKI

Na najniższe ceny można jednak liczyć, lecąc do Gdańska (#1) – dokąd średni koszt połączeń z Polski nie przekracza 300 zł. W rankingu znalazły się też gorące Castellón de la Plana, Reus i Bordeaux, jak i pozwalające odpocząć od upałów Ryga i Liverpool.


Najtańsze nadmorskie miasta w lato 2019

Komentarz

Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl, komentuje: “Nasza analiza pokazuje, jak chętnie Polacy odkrywają nowe miejsca. Tak znaczące roczne wzrosty wyszukiwań są często bezpośrednio powiązane z pojawiającymi się nowymi połączeniami. Potwierdza to już wspomniany Zadar, ale także inne kierunki z rankingu jak choćby Rimini czy Bari, o które w tym roku została poszerzona oferta tanich przewoźników. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu letniemu Przewodnikowi Travel Hacker podróżni z Polski wybiorą dla siebie najlepszy kierunek na lato spośród tak bogatej gamy dostępnych możliwości“.

Letni Przewodnik Travel Hacker to analiza największych trendów na lato 2019. Na podstawie wyszukiwań podróżnych z Polski, eksperci KAYAK.pl wybrali miasta z największym wzrostem zainteresowania oraz najpopularniejsze i najtańsze kierunki tego lata. Na specjalnie przygotowanej stronie znaleźć można przydatne wskazówki dla każdego z miejsc, wraz ze średnimi cenami lotów i hoteli, których można spodziewać się od czerwca do września.

UWAGI:

Lista kierunków z największym wzrostem popularności została podana na podstawie wyszukiwań lotów na KAYAK.pl wykonanych między 26.05.2018 a 26.05.2019 oraz 26.05.2017 a 26.05.2018 dla podróży między 1.06.2019 a 1.09.2019 w porównaniu do podróży między 1.06.2018 a 1.09.2018.

Lista najtańszych kierunków powstała w oparciu o wyszukiwania lotów i hoteli na KAYAK.pl wykonanych między 26.05.2018 a 26.05.2019 dla podróży między 1.06.2019 a 1.09.2019. Średnie ceny lotów zostały podane dla lotów w obie strony w klasie ekonomicznej, a średnie ceny noclegów zostały podane za noc w pokoju dwuosobowym w hotelach minimum 3-gwiazdkowych. Ceny zostały przeliczone z USD na PLN zgodnie ze średnim kursem z dnia 26.06.2019. Ceny mogą ulec zmianie, mogą się różnić lub nie być już dostępne.

Wpis pochodzi z informacji prasowej serwisu

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *