Home Newsy PKP Intercity: w te wakacje przewieziemy co trzeciego mieszkańca Polski
PKP Intercity: w te wakacje przewieziemy co trzeciego mieszkańca Polski

PKP Intercity: w te wakacje przewieziemy co trzeciego mieszkańca Polski

A jakie są Wasze plany?

PKP Intercity spodziewa się, że w te wakacje z usług przewoźnika skorzysta statystycznie więcej niż co trzeci mieszkaniec Polski. Tegoroczne lato może być więc kolejnym rekordowym okresem pod względem liczby przewiezionych pasażerów oraz zrealizowanej pracy przewozowej.

W ubiegłym roku w okresie wakacji z usług PKP Intercity skorzystało blisko 13,5 mln podróżnych. Spółka przewiduje, że wyniki tegorocznego lata mogą być jeszcze lepsze. Wyniki osiągnięte od początku czerwca 2019 roku pokazują, że podróżowanie naszymi pociągami jest coraz popularniejsze. Według wstępnych danych w pierwszych 23 dniach czerwca przewieźliśmy prawie 6 procent pasażerów więcej niż rok temu. To oznacza, że tendencja wzrostowa w dalszym ciągu się utrzymuje – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Z myślą o pasażerach i w związku z rosnącym zainteresowaniem podróżami koleją, PKP Intercity w wakacje uruchamia średnio około 420 pociągów każdego dnia, czyli około 40 składów więcej niż poza sezonem letnim. W związku z panującymi wysokimi temperaturami, jednym z ważniejszych w tym okresie udogodnień jest klimatyzacja. Aktualnie wyposażonych w nią jest już większość wagonów oraz 60 elektrycznych zespołów trakcyjnych, czyli wszystkie pojazdy Pendolino, Flirt 3 oraz PesaDART. Z klimatyzacji pasażerowie korzystają w pociągach kategorii IC, EIC i EIP.

Planując podróż należy natomiast pamiętać, iż nie jest ona standardem w pociągach najniższej kategorii – TLK. Informacje o udogodnieniach, w tym także wyposażeniu składu w klimatyzację oraz dostępności wagonu restauracyjnego WARS, można sprawdzić na stronie internetowej intercity.pl (np. w wyszukiwarce połączeń) lub w kasach biletowych.


>> PRZEJAZDY – SPRAWDŹ PROMOCJE

W trakcie tego lata w 31 strategicznie rozłożonych lokalizacjach w całej Polsce, PKP Intercity zabezpieczyło także zapasy butelkowanej wody, która będzie wydawana pasażerom w określonych sytuacjach.

Dzięki realizowanemu największemu w historii programowi inwestycyjnemu, już za 4 lata klimatyzacja w pociągach PKP Intercity będzie standardowym wyposażeniem. Po zakończeniu programu będzie ona dostępna w 94 proc. taboru.

Wpis pochodzi z informacji prasowej
mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *