Home inne Od 15 maja 2019 tańsze połączenia międzynarodowe w UE. Przydatne w wakacje!
Od 15 maja 2019 tańsze połączenia międzynarodowe w UE. Przydatne w wakacje!

Od 15 maja 2019 tańsze połączenia międzynarodowe w UE. Przydatne w wakacje!

Nowy cennik właśnie wszedł w życie.

15 maja 2019 rozmowy międzynarodowe w UE stały się tańsze! Nie mamy tutaj na myśli roamingu, który jakiś czas temu został zrównany z cenami połączeń krajowych oraz po prostu wliczony w koszty abonamentu.

Chodzi o koszt rozmów z Polski (lub innego kraju macierzystego) do innego kraju w UE. Do tej pory w tej części cenników telekomunikacyjnych panowała istna partyzantka i rozmowy były stosunkowo drogie. Teraz to się zmieniło.

Od 15 maja 2019 nie zapłacimy więcej niż:
– 19 eurocentów (82 groszy) za minutę połączenia międzynarodowego w UE
– 6 eurocentów (26 groszy) za SMS

Podane stawki to ceny netto, bez podatku VAT. Zasady dotyczą wszystkich 28 państw Unii Europejskiej a niedługo także i Norwegii, Islandii oraz Liechtensteinu.

Dlaczego jest to dobra wiadomość? Otóż często podczas wyjazdów zagranicznych musimy skontaktować się z hotelem czy też naszym gospodarzem. Jeśli maja oni WhatsApp czy inny komunikator internetowy – sprawę załatwial wliczony roaming. Jednak nie zawsze istniała taka możliwość kontakt.

Teraz jeśli będziemy chcieli przeprowadzić po prostu rozmową telefoniczną z hotelem/restauracją czy też jakimkolwiek inną osobą w UE – zapłacimy mniej!

Dlaczego wprowadzono takie obniżki? Zauważono bowiem iż cena standardowa cena połączenia na telefon stacjonarny lub komórkowy w UE była trzy razy wyższa niż standardowa cena krajowego połączenia. Zaś standardowa cena wiadomości SMS ponad dwa razy wyższa niż wiadomości krajowej. W skrajnym przydatku cena takiego połączenia była aż 10 razy wyższa… Teraz się to zmieniło!


Zgodnie z niektórymi sondażami 42% osób w ciągu ostatniego miesiąca wykonało chociaż jedno połączenie międzynarodowe do innego kraju w UE. Z kolei 26% ogółu ankietowanych kontaktowało się z osobą w innym państwie UE. Obniżka cen połączeń powinna więc pozytywnie wpłynąć na portfele wielu osób :)


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *