Home loty BMI Regional odwołuje wszystkie loty. Koniec kolejnej linii!
BMI Regional odwołuje wszystkie loty. Koniec kolejnej linii!

BMI Regional odwołuje wszystkie loty. Koniec kolejnej linii!

Upada kolejna linia!

16 lutego swoją działalność zakończyły linie BMI Regional. Na stronie linii pojawił się komunikat o odwołaniu wszystkich lotów oraz wystąpieniu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości.

Tym razem skutki upadku dotkną także i Polaków. BMI Regional latały bowiem z Lublina do Monachium. Łącznie linia posiadały 17 samolotów, które latały do 25 europejskich miast. W zeszłym roku linia przewiozły ponad 500 000 pasażerów.

Co było powodem zakończenia działalności? Linia wymienia takie czynniki jak wzrost ceny paliwa czy wzrost kosztów emisji dwutlenku węgla. Dodatkowo podjęte w ostatnich latach działania (inwestycje na ponad 40 milionów funtów) nie przyniosły oczekiwanych skutków – osiągnięcia zysku.

Jako kolejny czynnik linia podaje także i nadchodzący Brexit – jednakże można wątpić czy to faktycznie jego wpływ (w końcu jeszcze on nie nastąpił i nie wiadomo jak to z nim będzie) czy też jest to po prostu fajna wymówka…


Tak czy siak upadek Bmi Regional oznacza zwolnienie 376 pracowników linii – w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji oraz Belgii. Część z nich z pewnością znajdzie zatrudnienie w innych liniami – wiele z nich boryka się bowiem z brakiem personelu.

Linie zalecają pasażerom, którzy mieli wykupione bilety, kontakt ze swoimi biurami podróży, wystawcami kart lub ubezpieczycielami.

Rozkład lotów z Lublina:

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *