Home loty Wenecja wprowadzi… opłaty za wstęp do miasta. Nawet 10 EUR!
Wenecja wprowadzi… opłaty za wstęp do miasta. Nawet 10 EUR!

Wenecja wprowadzi… opłaty za wstęp do miasta. Nawet 10 EUR!

Za wstęp do miasta zapłacimy od 3 do nawet 10 euro!

Opłaty za wstęp do Wenecji są już w zasadzie przesądzone, przyjęte musi być tylko rozporządzenie rady miasta. Na początek – w roku 2019 – opłata ma wynosić 3 EUR. Drożej będzie w kolejnym latach, a ostatecznie w 2022 za wstęp do miasta będziemy musieli zapłacić nawet 10 EUR!

>> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI DO WENECJI

Burmistrz wyjaśnił, iż w dni powszednie każdy odwiedzający Wenecję zapłaci 6 euro, a w bardziej popularnych dniach – 8 euro. Z kolei w dni zwiększonego napływu turystów opłata wzrośnie do aż 10 euro.
Opłata na dotyczyć wszystkich, którzy do miasta przyjadą pociągiem, autokarem, samochodem bądź też przypłyną statkiem. (a co z pieszymi?? :)

Co jest powodem wprowadzenia takiego rozwiązania? Ponoć większość odwiedzających miasta, to osoby przybywają tylko na kilka godzin. Wobec tego osoby takie nie wydają za dużo pieniędzy na miejscu, miasta nie ma z nich “pożytku”, a dodatkowo ma same problemu. Zwiększony ruch, większą ilość śmieci i wielki tłok w najbardziej popularnych miejscach.

Z opłaty mają być zwolnieni naturalnie mieszkańcy regionu, miasta, rodziny mieszkańców, studenci oraz osoby pracujące w Wenecji.

Dodatkowo od 2022 roku mają być wprowadzone… rezerwacje dla osób chcących odwiedzić miasto. Mają one być nieobowiązkowe, ale burmistrz zapowiada “utrudnienia” dla osób przybywających bez wcześniejszego dokonania rezerwacji.


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *