Home loty Germania bankrutuje. Koniec lotów
Germania bankrutuje. Koniec lotów

Germania bankrutuje. Koniec lotów

Niemiecki przewoźnik złożył wniosek o upadłość.

Odwołane loty; wniosek u upadłość

W nocy z 4 na 5 lutego niemiecki przewoźnik Germania zbankrutował. Zarząd linii złożył wniosek o upadłość. Wszystkie zaplanowane loty (od 5 lutego włącznie) nie odbędą się.

Wniosek dotyczy przewoźnika / firm Germania Technik Brandenburg GmbH i Germania Flugdienste GmbH. Nie dotyczy jednak innych linii: szwajcarskiego przewoźnika Germania Flug AG i Bulgarian Eagle. Sam przewoźnik od pewnego czasu borykał się z problemami finansowymi. Podjęte ostatnio działa na moment pomogły, jednak teraz Germania ostatecznie utraciła płynność i zdolność do obsługi swojego zadłużenia.

Kolejne niemieckie bankructwo

To już kolejny – po Air Berlin i Small Planet – niemiecki przewoźnik, który ostatnio zbankrutował. Germania przewoziła około 4 milionów pasażerów rocznie. Nie wiadomo jednak ilu z nich miało wykupione loty na rejsy, które już się nie odbędą.


Komunikat ze strony przewoźnika:

Jako główne powodu upadku Germania wymienia rosnące ceny paliwa, mocniejszego dolara, opóźnienia w włączaniu nowych samolotów do floty przewoźnika oraz dużą liczbę usterek. Nałożenie sie wszystkie tych czynników na siebie w krótkim czasie spowodowało mocno uszczuplenie rezerw gotówki. A w końcu i brak zdolności spłaty długów.hortage.

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *