Home loty Djerba, Kenia i Zanzibar z Katowice Airport – będziecie latać?
Djerba, Kenia i Zanzibar z Katowice Airport – będziecie latać?

Djerba, Kenia i Zanzibar z Katowice Airport – będziecie latać?

Fajne kierunki!

W trzecim tygodniu grudnia 2018 roku, w ramach zimowego rozkładu lotów, wystartowały z Katowice Airport trzy kierunki czarterowe – Djerba, Kenia i Zanzibar.

>> SPRAWDŹ NAJLEPSZE OKAZJE Z KATOWICE

W czwartek 20 grudnia br. rozpoczęły się rejsy na tunezyjską Djerbę i do Tanzanii na wyspę Zanzibar. Djerba po raz pierwszy w historii pyrzowickiego lotniska dostępna jest w ofercie w sezonie zimowym. Na pierwszym rejsie odnotowano 187 pasażerów.

Zanzibar dostępny jest z Pyrzowic trzeci sezon z rzędu. Połączenie cieszy się zainteresowaniem klientów. Na pokładzie samolotu, którym obsłużono pierwszy rejs na Zanzibar w tym sezonie, było 182 podróżnych. W sobotę 22 grudnia br. wystartowała Kenia. Na wakacje poleciały tam z Katowice Airport 184 osoby.

Zimowa oferta czarterów z Katowice Airport to nie tylko znane i lubiane kierunki egipskie i na Wyspy Kanaryjskie. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też oferty wypoczynku z wylotem z Pyrzowic w takich egzotycznych państwach jak – Dominikana, Oman, Kenia i Zanzibar. Dużą popularnością cieszy się też Turcja. Od tego roku w zimowej siatce pojawiła się także Tunezja, która może stać się kolejnym zimowym hitem czarterowym w naszej ofercie.

W 2018 roku w segmencie przewozów czarterowych w Katowice Airport obsłużonych zostanie rekordowe 2 mln pasażerów. W przyszłym roku spodziewamy się poprawienia tego rekordowego wynik. – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem.


Katowice Airport jest największym polskim portem czarterowym. W sezonie zimowym 2018/2019 biura podróży oferują z Pyrzowic siedemnaście kierunków wakacyjnych do jedenastu państw, w tym cztery kierunki do Egiptu – Hurghada, Marsa Alam, Sharm-El-Sheikh i Taba oraz Hiszpanii – Fuerteventura, Lanzarote, Las Palmas i Teneryfa. Ponadto po jednej trasie do: Dominikany – Punta Cana, Kenii – Mombasa, Omanu – Salalah, Portugalii – Madera, Tunezji – Djerba, Turcji – Antalya, na Wyspy Zielonego i Zanzibar oraz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Ras Al Khaimah.


W ciągu jedenastu miesięcy 2018 roku w Katowice Airport obsłużono w ruchu ogółem 4,59 mln podróżnych, to o 925 tys. więcej (+25,2%) w porównaniu z okresem od stycznia do listopada minionego roku. GTL SA prognozuje, że w roku 2018 z siatki połączeń regularnych i czarterowych skorzysta rekordowo ponad 4,8 mln podróżnych.

Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej lotniska

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *