Home loty MEGA news – Wizz Air w Krakowie. Aż 12 tras na początek!
MEGA news – Wizz Air w Krakowie. Aż 12 tras na początek!

MEGA news – Wizz Air w Krakowie. Aż 12 tras na początek!

Ale news!

O planach wejścia “nowej linii lotniczej” na lotnisko w Krakowie pierwsze oficjalne informacje otrzymaliśmy 19 listopada. Było to wraz zapowiedzą konferencji prasowej mającej się odbyć 21 listopada. Teraz wiemy już oficjalnie, iż węgierski przewoźnik Wizz Air ogłosił rozpoczęcie operacji z Krakowa. Na początek w Krakowie zbazowany zostanie jeden samolot Airbus A321 (w maju 2019), a potem dołączy do niego druga sztuka (we wrześniu 2019).

Doczekaliśmy się aż 12 tras na początek. Są to: Bari, Billund, Charków, Doncaster Sheffield, Katania, Kijów Żuliany, Kutaisi, Larnaka, Londyn Luton, Oslo Gardermoen, Nicea oraz Turku.

Terminy startu lotów i częstotliwości:

Bari > od 2 maja 2019 (trzy razy w tygodniu)
Billund > od 3 maja 2018 (dwa razy w tygodniu)
Charków > od 16 września 2019 (dwa razy w tygodniu)
Doncaster Sheffield > od 3 maja 2018 (trzy razy w tygodniu)
Katania > od 3 maja 2018 (dwa razy w tygodniu)
Kijów Żuliany > od 5 kwietnia 2019 (cztery razy w tygodniu)
Kutaisi > od 18 września 2019 (dwa razy w tygodniu)
Larnaka > od 16 września 2019 (dwa razy w tygodniu)
Londyn Luton > od 4 kwietnia 2019 (codziennie)
Oslo Gardermoen > od 16 września 2019 (codziennie)
Nicea > od 1 maja 2019 (dwa razy w tygodniu)
Turku > od 1 maja 2019 (dwa razy w tygodniu)

Bilety są już w sprzedaży!

“Kraków będzie 26. bazą Wizz Air i najnowszą w Polsce, zaraz po Warszawie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu. W ramach rozwoju, linia będzie rozszerzać siatkę połączeń z Polski. Baza w Krakowie to inwestycja warta 240 mln USD i zakłada stworzenie 80 nowych miejsc pracy bezpośrednio w linii oraz ponad 140 w branżach pokrewnych.”

Od dzisiaj WIZZ oferuje obecnie 188 000 miejsc na 12 trasach z Krakowa, i w sumie ponad 11 milionów miejsc na 165 trasach w polskiej siatce połączeń w 2019 roku, stale tworząc kolejne możliwości dla klientów podróżujących z i do Polski przy zachowaniu jednocześnie niskich cen oraz dostarczając doskonałych doświadczeń związanych z podróżowaniem.

Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport, powiedział:

“Małopolska przyciąga wielu inwestorów, także w sektorze lotniczym ? dowodem na to jest uruchomienie kolejnej bazy przewoźnika w Kraków Airport. Efektem wieloaspektowych negocjacji, konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju zdywersyfikowanej siatki połączeń na krakowskim lotnisku jest oferta Wizz Air. Liczymy na to, że będzie interesująca dla pasażerów oraz wpłynie pozytywnie na lokalny rynek pracy.


Spośród 12 kierunków oferowanych przez Wizz Air, aż 10 z nich to nowości na krakowskim lotnisku. Oczekiwane przez naszych pasażerów bezpośrednie połączenie do Gruzji lub loty do Nicei we Francji, Katanii i Bari we Włoszech oraz Larnaki na Cyprze to tylko kilka z nich. Nowe połączenia zainteresują także Małopolan, którzy również wybierają wypoczynek zorganizowany. Współpraca Wizz Air z touroperatorami oraz biurami podróży wzmacnia także tę ofertę Kraków Airport.”

Przykładowe rezerwacje:

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *