Revolut: przydatna karta + 25 PLN bonusu.

Taka promocja jest drugi raz. Revolut: kursy międzybankowe na całym świecie, darmowe wypłaty, genialna aplikacja i nie tylko!

Revolut: przydatna karta + 25 PLN bonusu.

Taka promocja jest drugi raz. Revolut: kursy międzybankowe na całym świecie, darmowe wypłaty, genialna aplikacja i nie tylko!


Home promocja Top 5 najtańszych kierunków na słoneczne wakacje zimą
Top 5 najtańszych kierunków na słoneczne wakacje zimą

Top 5 najtańszych kierunków na słoneczne wakacje zimą

Może to Wam ułatwi wybór kierunku?

Zimowe miesiące to czas, kiedy wielu marzy o choćby krótkim wyjeździe w ciepłe kraje. Dla fanów ucieczki przed zimową aurą wyszukiwarka KAYAK.pl przygotowała zestawienie najlepszych miejsc do odwiedzenia. Eksperci serwisu przeanalizowali łączny koszt pobytu w najpopularniejszych i cieszących się największym wzrostem zainteresowania miejscach, w których w czasie europejskiej zimy panuje lato.

Połączenie kosztów przelotu, noclegu w hotelach 3- lub 4-gwiazdkowych, jedzenia, napojów i transportu publicznego pozwoliło także przygotować zestawienie najtańszych miejsc na ucieczkę przed tegoroczną zimą.

Gdzie Polacy mogą najtaniej spędzić słoneczne wakacje tej zimy?

Czołówkę rankingu najtańszych miejsc na ucieczkę przed zimą zawojowały uwielbiane przez Polaków kraje Azji Południowo-Wschodniej: Wietnam, Indonezja, Indie i Tajlandia. Jak wynika z analizy KAYAK.pl, podstawowy koszt tygodniowego wyjazdu do czołowych pięciu miejsc zestawienia może się zamknąć nawet w ok. 4250 zł.

>> LOTY Z POLSKI DO SAJGONU

Najtaniej – bo już za około 3674 zł – podróżni z Polski mogą wybrać się na tydzień do wietnamskiego Ho Chi Minh. O zwycięstwie znajdującego się w centralnej części Wietnamu miasta w rankingu najtańszych kierunków podróży zdecydowały najniższy koszt przelotu w obie strony (wynoszący średnio 1709 zł) oraz niskie ceny lokalnego jedzenia, napojów i transportu.

Drugi w zestawieniu Denpasar wyróżnia się z kolei najniższym kosztem noclegu – odwiedzający stolicę Bali tej zimy za tygodniowy pobyt pokoju dwuosobowym w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym zapłacą łącznie ok. 1400 zł.

Revolut: przydatna karta + 25 PLN bonusu.

Taka promocja jest drugi raz. Revolut: kursy międzybankowe na całym świecie, darmowe wypłaty, genialna aplikacja i nie tylko!

Revolut: przydatna karta + 25 PLN bonusu.

Taka promocja jest drugi raz. Revolut: kursy międzybankowe na całym świecie, darmowe wypłaty, genialna aplikacja i nie tylko!

Bangkok to najpopularniejsze miejsce na ucieczkę przed zimową aurą

Zestawienie najpopularniejszych słonecznych kierunków zimowych podróży potwierdza, że Polacy zdecydowanie najchętniej stawiają na wyjazdy do Azji. Ulubionym miejscem podróżnych z Polski okazał się Bangkok, mimo że jest jednym z najdroższych kierunków podróży rankingu – główne wydatki podczas tygodniowego wyjazdu do stolicy Tajlandii mogą wynieść średnio 4741 zł.

Aby nieco zaoszczędzić, podróżni z Polski powinni wybrać Denpasar (Bali) lub Ho Chi Minh. Jak wynika z danych wyszukiwarki, zimą tygodniowy pobyt w tych miastach może okazać się średnio o ok. 1000 zł tańszy!

>> LOTY Z POLSKI DO BANGKOKU

Na szczęście dla tych, którzy nie przepadają za długimi lotami lub licznymi przesiadkami, aby znaleźć nieco ciepła zimą, nie trzeba lecieć aż tak daleko. Zestawienie pokazuje, że dużą popularnością wśród Polaków cieszy się także znajdujący się o kilka godzin lotu Dubaj.

Jednak główne wydatki podczas tygodniowego wypadu do Dubaju okazują się znacznie wyższe niż w przypadku innych kierunków zestawienia. Choć loty do Dubaju należą do najniższych w rankingu (średnio 786 zł za 7 nocy), łączny koszt zdecydowanie zawyżają ceny noclegów – tej zimy tygodniowy pobyt w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym może kosztować średnio niemal 3500 zł.

>> LOTY Z POLSKI DO DUBAJU


UWAGI

Najpopularniejsze, cieszące się największym wzrostem popularności i najtańsze kierunki zimowych podróży Polaków bazują na wyszukiwaniach połączeń i kliknięciach dla lotów w obie strony w klasie ekonomicznej dokonanych na KAYAK.pl w przedziale czasowym 01.01.2018 – 31.08.2018 oraz 01.01.2017 – 31.08.2017 dla podróży w przedziale czasowym 01.12.2018 – 28.02.2019 oraz 01.12.2017 – 28.02.2018. Średnie ceny hoteli bazują na kliknięciach dokonanych na wszystkich stronach KAYAK dokonanych między 01.01.2018 i 31.08.2018 dla podróży w przedziale czasowym 01.12.2018 – 28.02.2019 i dotyczą kosztu wynajęcia pokoju dwuosobowego na 1 noc w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym pomnożonego przez 7, co odpowiada kosztom tygodniowego pobytu. Kierunki podróży, które znalazły się w zestawieniu, to miejsca, w których średnia temperatura między grudniem a lutym wynosi przynajmniej 18 stopni Celsjusza według www.holiday-weather.com. Koszt jedzenia (obiad i kolacja), napojów (kawa i lokalne piwo) oraz transportu (dwa bilety komunikacji publicznej) na osobę zostały obliczone w oparciu o analizę danych dostępnych na stronie Numbeo.com w terminie 24-28.09.2018 pomnożonych razy 7, by otrzymać wartość dla tygodniowego pobytu. Ceny mogą ulec zmianie lub mogą nie być już dostępne, a oszczędności nie są gwarantowane.

Ceny przedstawione w tabelach:
1) Średnia cena lotów w dwie strony w klasie ekonomicznej
2) Średni koszt tygodniowego pobytu (7 nocy) w pokoju dwuosobowym w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym
3) Średni dzienny koszt posiłków (obiad w niedrogiej restauracji i jeden 3-daniowy posiłek w restauracji średniej półki) dla 7 dni
4)Średni dzienny koszt napojów (cappuccino i 0,5-litrowe lokalne piwo z nalewaka) dla 7 dni
5) Średni dzienny koszt transportu (dwa bilety w jedną stronę w komunikacji publicznej) dla 7 dni

Treść pochodzi z informacji prasowej serwisu

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *