Home loty Nowe trasy Wizz Air z Gdańska. Sprawdźcie jakie!
Nowe trasy Wizz Air z Gdańska. Sprawdźcie jakie!

Nowe trasy Wizz Air z Gdańska. Sprawdźcie jakie!

Nowości!

Na dzisiejszej konferencji prasowej Wizz Air ogłosił otwarcie kilku nowych tras. Wszystkie z nich startują w sezonie letnim 2019 – na początku kwietnia 2019.

Nowe trasy:

 • Gdańsk – Brema (2x w tygodniu, od 2 kwietnia 2019)
 • Gdańsk – Kutaisi (2x w tygodniu, od 2 kwietnia 2019)
 • Gdańsk – Oslo Gardermoen (OSL) (7x w tygodniu, od 4 kwietnia 2019)

  Uruchomienie nowych tras jest możliwe dzięki zbazowaniu w Gdańsku jednego nowego samolotu. Została także zwiększona częstotliwość lotów na innych trasach – np. do Lwowa, Kijowa czy Aberdeen.

  Przewoźnik poinformował też o zamknięciu swojej bazy w Poznaniu.

  “Wizz Air podjął decyzję o dostosowaniu siatki połączeń z Poznania, zamknięciu bazy i wykorzystaniu możliwości rozwoju poprzez przeniesienie i zwiększenie od marca 2019 roku liczby miejsc na innych polskich trasach cieszących się dużą popularnością wśród klientów. Wizz Air będzie nadal realizować loty na kilku trasach z Poznania, w tym: Paryż-Beauvais, Londyn ?Luton, Eindhoven, Doncaster- Sheffield oraz Torp-Sandefjord. Wszyscy pracownicy poznańskiej bazy będą mieć możliwość dalszej pracy w Wizz Air w innych lokalizacjach z siatki połączeń WIZZ.”

  “W wyniku optymalizacji, do gdańskiej floty zostanie dodany 7. samolot (Airbus A320), co umożliwi rozbudowę siatki połączeń o cztery nowe trasy łącząc Gdańsk z Charkowem od 28 października oraz z Oslo, Bremą i Kutaisi od początku kwietnia. Poza tym wzrośnie tygodniowa liczba lotów na popularnych trasach do Aberdeen, Lwowa, Göteborga i Kijowa. W związku z tym powstanie ponad 30 nowych miejsc pracy w gdańskiej bazie WIZZ.”

  Sprzedaż biletów już ruszyła:

  Bilety są już w systemie, sprzedaż ruszy pewnie lada moment:  “Wychodząc naprzeciw dużemu zapotrzebowaniu pasażerów w regionie, do kwietnia 2019 roku cała flota Wizz Air w Warszawie będzie składać się z samolotów Airbus A321. 8 samolotów z 230 miejscami na pokładzie umożliwi zwiększenie przepustowości o 11% na trasach ze stolicy utrzymując jednocześnie niskie ceny usług. Dzięki najnowocześniejszym technologiom zastosowanym w samolotach Airbus A321, operacje będą bardziej przyjazne środowisku, wydajne i ciche.

  Samoloty, które zostały umieszczone w Katowicach i Warszawie w szczycie sezonu letniego 2018, powrócą do swoich baz w sezonie letnim 2019. W 2019 roku, oferta sprzedaży Wizz Air będzie liczyć 10,5 mln miejsc w sprzedaży na niskokosztowych trasach z ośmiu lotnisk w Polsce, co stanowi wzrost o 2,5% w porównaniu z poprzednim rokiem.”

  Signagi in Kakheti region, Georgia.
  mleko

  Opublikuj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *