Home Newsy PKP Intercity: korekta rozkładu jazdy od 2 września
PKP Intercity: korekta rozkładu jazdy od 2 września

PKP Intercity: korekta rozkładu jazdy od 2 września

W niedzielę 2 września br. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy. Będzie obowiązywać do 20 października. Wprowadzane zmiany zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych.

To długi post, ale sprawdźcie czy zmiany w rozkładzie nie zakłócą Waszej podróży!

Nowości dla pasażerów PKP Intercity

Od 2 września pasażerowie będą mogli ponownie skorzystać z pociągów IC Barbakan i IC Włókniarz, które były zawieszone w czasie wakacji ze względu na prace modernizacyjne na linii kolejowej. IC Barbakan rel. Kraków – Szczecin/Świnoujście do 20 września będzie kursować trasą okrężną na odcinku Poznań – Łódź (przez Gniezno, Zamków, Kutno i Zgierz), natomiast w okresie 21 września – 20 października od Zduńskiej Woli pojedzie przez Częstochowę Stradom i Koniecpol. IC Włókniarz, kursujący na trasie Łódź – Szczecin, do 20 września także zostanie skierowany trasą okrężną na odcinku Poznań – Łódź (przez Gniezno, Zamków, Kutno, Łódź Widzew do Łodzi Fabrycznej). Z kolei od 21 września do 20 października pojedzie w skróconej relacji Szczecin – Poznań.

PKP Intercity wprowadza dodatkowe zatrzymania pociągów w mniejszych miejscowościach. Od 2 września skład IC Hutnik, kursujący na trasie Gdynia – Katowice, IC Sukiennice relacji Gdynia – Kraków oraz IC Witkacy relacji Gdynia – Zakopane zabiorą pasażerów z dodatkowego postoju w Smętowie. W Jastrowie będzie zatrzymywać się skład TLK Kochanowski relacji Lublin – Kołobrzeg.

Komunikacja w centralnej i zachodniej Polsce: z Torunia do Berlina

Pociąg IC Portowiec relacji Szczecin – Katowice zostanie skierowany trasą okrężną od Zduńskiej Woli przez Kłobuck, Tarnowskie Góry, Bytom do Katowic. Natomiast trasa w relacji Katowice – Szczecin pozostaje bez zmian. Ze względu na ograniczenia techniczne trasy pomiędzy Łodzią a Ostrowem Wielkopolskim pociąg IC Słowacki relacji Warszawa – Wrocław – Warszawa, na odcinku Koluszki – Wrocław Główny, nadal będzie jeździć okrężną trasą przez Częstochowę i Opole Główne.

W okresie 21 września – 20 października trasą okrężną od Kutna przez Toruń do Poznania lub Bydgoszczy zostaną skierowane pociągi:

– EIC Chrobry relacji Szczecin – Warszawa – Szczecin
– EIC Lech relacji Poznań – Warszawa – Poznań
– Wszystkie cztery składy EIC relacji Warszawa – Berlin – Warszawa
– IC Gałczyński relacji Warszawa – Szczecin – Warszawa
– TLK Podlasiak relacji Suwałki – Szczecin – Suwałki
– TLK Gombrowicz relacji Lublin – Szczecin – Lublin
– TLK Warta relacji Warszawa – Zielona Góra/Gorzów Wielkopolski – Warszawa
– IC Zielonogórzanin relacji Warszawa – Zielona Góra – Warszawa
– TLK Noteć relacji Warszawa – Piła – Warszawa.

Modernizacja linii w centralnej Polsce wpłynie także na kursowanie pociągu TLK Moniuszko. Połączenie ze Szczecina do Lublina zostanie skrócone do Warszawy i skierowane przez Iławę, a w zamian zostanie uruchomiony pociąg z Warszawy do Lublina. Podobnie w drugą stronę, połączenie z Lublina do Szczecina zostanie skrócone z Warszawy i skierowane przez Iławę, a w zamian pojedzie pociąg z Lublina do Warszawy.

Pociągi IC Kopernik, IC Wieniawski i IC Rejewski jeżdżące na trasie Warszawa – Bydgoszcz – Warszawa nadal będą kierowane trasą okrężną przez Iławę.

Zmiany w obrębie węzła krakowskiego

Inwestycje realizowane w obrębie węzła krakowskiego i związane z nimi zamknięcia torów wpływają na kursowanie pociągów PKP Intercity.

Zawieszone zostało kursowanie pociągów:


– IC Sawa relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 25.09 – 8.10 w dni robocze)
– TLK Korczak relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 2.09 – 16.10)
– EIC Norwid/Kaszub relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 25.09 – 8.10 w dni robocze)
– TLK Galicja relacji Wrocław – Przemyśl – Wrocław

Pociągi:

– IC Sawa relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 02.09 – 24.09, 9.10 – 20.10)
– TLK Cyryl relacji Poznań – Kraków (w dni robocze w okresie 02.09 – 20.10)
– IC Witkacy relacji Zakopane – Gdynia (w okresie 02.09 – 14.09)
– TLK Korczak relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 17.10 – 20.10)
– EIC Norwid/Kaszub relacji Warszawa – Kraków (w okresie 14.09 – 20.10 oprócz weekendów i 25.09 – 8.10)

w różnych okresach będą kursować przez Kraków Płaszów, z pominięciem stacji Kraków Główny.

Pociąg IC Wyspiański relacji Wrocław – Przemyśl – Wrocław od 2 września do 17 października będzie jeździć z pominięciem stacji Kraków Główny i Kraków Płaszów. Pasażerowie podróżujący do stacji Kraków Główny będą mogli przesiąść się na stacji Miechów do skomunikowanego pociągu TLK Kinga. TLK Magnolia relacji Szczecin – Kraków – Szczecin nadal będzie jeździć w skróconej relacji do i z Katowic. TLK Cyryl kursujący na trasie Poznań – Kraków – Poznań od 25 września do 8 października (w dni robocze) pojedzie w skróconej relacji Poznań – Kielce – Poznań.

Komunikacja w południowej Polsce

Prace modernizacyjne poskutkują wprowadzeniem zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) za pociąg TLK Połoniny na odcinku Przeworsk – Tarnobrzeg – Przeworsk w okresie od 3 września do 20 października.

Od 3 września do 15 października z powodu przerwy w ruchu na linii kolejowej zostanie wprowadzona ZKA za pociągi TLK Malinowski i TLK Karpaty. Pociągi TLK Małopolska i TLK Karpaty do stacji Jasło i Zagórz pojadą zmienioną trasą przez Rzeszów.

Komunikacja w centralnej i wschodniej Polsce

W związku z modernizacją linii kolejowej na odcinku Warszawa – Białystok nadal zawieszone pozostanie kursowanie na tej trasie dwóch par pociągów: IC Dąbrowska i IC Jagiellończyk. Prace prowadzone na linii kolejowej z Lublina do Warszawy sprawiają, że pociąg TLK Staszic relacji Warszawa – Lublin pozostaje zawieszony od poniedziałku do czwartku i w niedziele, natomiast w odwrotnym kierunku skład nie pojedzie od poniedziałku do czwartku i w soboty.

Komunikacja w północnej części kraju

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w okresie 3 – 17 września nastąpi przerwa w ruchu kolejowym na odcinku Świdwin – Runowo Pomorskie, która będzie skutkować koniecznością uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) za 7 par pociągów PKP Intercity. Od 18 września do 2 października zamknięty zostanie odcinek Sławno – Koszalin, co wymusi uruchomienie ZKA za 12 par pociągów.

Szczegółowe informacje dla pasażerów

Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). 31 sierpnia oraz 1 – 3 września br. na największych dworcach w Polsce – Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Zakopanem, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie, do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni.

Treść wiadomości pochodzi z informacji prasowej przewoźnika
mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *