logo

Home przejazdy Wyjedź razem z Busfor – lato w Holandii, we Włoszech i na Ukrainie
Wyjedź razem z Busfor – lato w Holandii, we Włoszech i na Ukrainie

Wyjedź razem z Busfor – lato w Holandii, we Włoszech i na Ukrainie

Polecamy!

Patrzeć w okno po drodze do miasta, o którym się marzyło od dawna… to wspaniały pomysł, nieprawdaż? Idealnym środkiem transportu przy realizacji tego marzenia będzie autobus. Po pierwsze jest tańszy od samochodu czy samolotu, po drugie istnieje bardzo wiele bezpośrednich przejazdów w interesujące nas miejsca, a po trzecie – pokryte chmurami niebo nie dzieli widoku w oknie na dwie części, jak to bywa w samolocie.

Żeby porównać ceny biletów i wybrać najlepszy możliwy wariant przejazdu, warto skorzystać z wyszukiwarki Busfor. W serwisie zostały zestawione wszystkie możliwe opcje podróży autobusem na danej trasie. Skończyły się czasy, kiedy trzeba było stać w kolejkach po bilet i kupować ten, który wybrał dla nas kasjer. Posługując się stroną busfor.pl albo aplikacją mobilną, można samodzielnie wybrać wygodne miejsce i czas wyjazdu w dowolnym momencie, bez wychodzenia z domu.

Oprócz dużej różnorodności kierunków krajowych i zagranicznych, na Busfor często zdarzają się zniżki na bilety. Szczególne szczęście ma ten, kto jeszcze nie ma planów na lato, ponieważ obecnie na stronie jest zniżka 10% na najbardziej popularne letnie kierunki, wystarczy wykorzystać odpowiednie kody promocyjne podane w poniższym artykule.

Żeby otrzymać zniżkę, należy skopiować kod promocyjny i wstawić go w odpowiednie pole podczas składania zamówienia. Z kodu możesz skorzystać przy zakupie tylko do 20 lipca – promocja obowiązuje na wszystkie poniższe przejazdy w dowolnym terminie, aż do 31 sierpnia 2018 roku. Zaplanuj wyjazdy wcześniej, póki możesz kupić bilety w niższej cenie!

Trasa: Wrocław – Amsterdam
Kod promocyjny na zniżkę 10%: bus-amster-10
Popularny przewoźnik: Eurolines Madeltrans

Kawiarnie, kanały, dzielnica Czerwonych Latarni, mosty, fotografia z napisem I AMSTERDAM – klasyczne minimum programowe podczas letniego urlopu w Amsterdamie.

Lipcowa pogoda jest kolejnym powodem dla którego warto zobaczyć miasto właśnie teraz. W środku lata Holendrzy wyjeżdżają na plażę na obrzeżach kraju. Można dołączyć do nich, ale można także zostać w mieście i spróbować sobie odpowiedzieć na pytanie – co tak mocno przyciąga turystów do Amsterdamu?

Intelektualiści na pewno chętnie odwiedzą muzeum Van Gogha, młyny w Zaanse Schans, pałac królewski i kościół św. Mikołaja. Z kolei miłośnicy turystyki gastronomicznej powinni udać się na degustację śledzi pamiętając o tym, że zgodnie z klasyczną zasadą, powinno się schwytać rybę za ogon, podnieść do góry i zjadać w całości.

Poza tulipanami, jednym z symboli Holandii jest wiatrak. Wsiądź do autobusu do Zaanse Schans i już po około godzinie możesz rozkoszować się widokiem wiatraków w skansenie pod gołym niebem. Możesz zobaczyć jak wiatraki wyglądały wcześniej, dowiedzieć się jak funkcjonują i w jaki sposób działa mechanizm mielenia zboża. Wiele z nich jest używanych do tej pory do ubijania masła albo mielenia ziaren. W skansenie można także obejrzeć mielenie zboża na żywo oraz proces produkcji sera.

Alternatywnym wariantem rozrywki dla tych, którzy w Amsterdamie już byli, może być fotografia z wielką, żółtą kaczką (znaleźć ją można na skrzyżowaniu ulic Sint Antoniesbreestraat i Snoekjessteeg), zakupy w okolicach “dziewięciu uliczek”, gorące kule bitterballen i spacery po chińskiej dzielnicy.

Trasa: Katowice – Wenecja
Kod promocyjny na zniżkę 10%: bus-venice-10
Popularny przewoźnik: Sindbad

O Wenecji, jednym z najbardziej romantycznych miast Włoch, marzy chyba tyle samo osób, co o Paryżu. W tym mieście zachwycają detale, wymyślne klamki do drzwi czy ulice o szerokości 53 cm Odwiedź wyspę Burano na której nie ma żadnego samochodu, najpiękniejszą księgarnię na świecie Libreria Acqua Alta oraz spróbuj prostej, typowej weneckiej potrawy jaką jest baccala mantecato.

Fasady najpiękniejszych pałaców i kościołów znajdują się przy Wielkim Kanale. Kup bilet za 7,5 euro i przepłyń się tramwajem wodnym vaporetto od Placu Św. Marka do dworca Santa Lucia. Przepłynięcie zajmuje około godziny i pozwala obejrzeć najbardziej malownicze miejsca Wenecji. Najlepiej wybrać się wieczorem lub nocą, aby rozkoszować się widokami ulic bez tłumu turystów.
Ci, którzy chcieliby zaplanować wyjazd z myślą o konkretnym wydarzeniu, powinni zarezerwować bilety na sierpień. W pierwszym tygodniu sierpnia w Wenecji świętują “Palio di Feltre” – przyłączenie gminy Feltre do Republiki Weneckiej. W tym czasie odbywają się wydarzenia nawiązujące do tradycji i średniowieczne gry. Można także udać się na legendarny festiwal filmowy, który odbywa się każdego roku na wyspie Lido. Festiwal będzie szczególnym wydarzeniem zwłaszcza dla tych, którym nie udało się pojechać w tym roku do Cannes. Cena biletu to około 20 euro, ale warto wcześniej zatroszczyć się o zakwaterowanie, zwłaszcza jeżeli chcesz zatrzymać się na wyspie Lido.

Trasa: Kraków – Odessa
Kod promocyjny na zniżkę 10%: bus-odessa-10
Popularny przewoźnik: Kasa Lux-Reisen

Nie bez powodu mówi się, że Odessa to perła Morza Czarnego. Wielbiciele kulturalnego odpoczynku powinni udać się na któryś z letnich festiwali odbywających się w mieście. Najbardziej znanym jest coroczny festiwal filmowy. Tysiące turystów z całego świata przyjeżdża popatrzeć na artystów przechadzających się po czerwonym dywanie i żeby uczestniczyć w premierach filmów. W specjalnej atmosferze festiwalu będzie można zanurzyć się od 13. do 21. lipca. Bilet na wydarzenie kosztuje około 260 złotych, ale w ramach płatnego wstępu przewidziana jest możliwość uczestnictwa w wielu wydarzeniach, między innymi będzie można obejrzeć czarno-biały film Safety Last! ze schodów Potiomkina.

Pod koniec miesiąca, 28. lipca odbędzie się festiwal fajerwerków. Od godziny 22 do 23 będzie można oglądać świetlny spektakl zorganizowany przez mistrzów z całego świata. Bilety nie będą potrzebne, impreza jest bezpłatna. Najlepszy widok będzie ze Schodów Potiomkina, w związku z czym sugerujemy żeby odpowiednio wcześnie zająć miejsce, z pewnością będzie wielu ludzi chętnych na to wydarzenie. Ze schodów można także zjechać kolejką linową do portu morskiego, co dla wielu osób stanowi swego rodzaju atrakcję.

Od 17. do 19. sierpnia w Odessie odbędzie się festiwal “Porochowaja basznia”. Goście wydarzenia zbierają się Alei Suworowskiej żeby pooglądać profesjonalne zawody w walkach średniowiecznych, w tym w walce na miecze oraz przybliżyć się do średniowiecznej kultury. W programie festiwalu przewidziane są warsztaty mistrzów rzemieślnictwa, konkursy i sesje fotograficzne, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Wejście na festiwal jest bezpłatne.


mleko

Komentarz(3)

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *