Home loty Dokąd polecimy w tym sezonie zimowym z liniami Air France i KLM
Dokąd polecimy w tym sezonie zimowym z liniami Air France i KLM

Dokąd polecimy w tym sezonie zimowym z liniami Air France i KLM

Ruszył nowy sezon zimowy 2017/2018. Grupa KLM/AirFrance proponuje nam kilkanaście nowych kierunków.

W najnowszym rozkładzie Grupa Air France KLM kontynuuje inwestycje w siatkę połączeń. W porównaniu z ubiegłorocznym sezonem zimowym – pojawi się 10 nowych kierunków międzykontynentalnych i liczne dodatkowe trasy w Europie, a całkowita liczba oferowanych miejsc wzrośnie o 5,5%. Nowością dla klientów z Polski jest startujący od 30.10.2017 drugi lot KLM dziennie między Gdańskiem a Amsterdamem. Ponadto linie Air France KLM będą kontynuować modernizację swojej floty. W sezonie zimowy już 102 samoloty należące do Grupy Air France KLM będą oferowały odnowione kabiny, aby zapewniać klientom najwyższy standard podróży, a 15 Dreamlinerów Boeing 787 będzie obsługiwało nowe, jak i najbardziej popularne trasy międzykontynentalne.

KLM-samolot-embraer-E190-official1-cut1

10 nowych tras międzykontynentalnych*

Na jesienno-zimowe wyjazdy linie Air France KLM zaoferują swoim podróżnym, 10 nowych tras (w porównaniu z sezonem jesień-zima 2016/17). Na liście znalazło się klika popularnych turystycznych miejsc, jak Bombaj, Mauritius, czy Malediwy.

Nowe połączenia to:
– Male (Malediwy) – nowy kierunek Air France z Paryża (CDG) >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
– Chicago (USA) – nowy kierunek Air France z Paryża (CDG) >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
– Nowa trasa Air France : Pointe-a- Pitre (Gwadelupa) – Atlanta (USA) >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
– Cartagena (Kolumbia) – nowy kierunek KLM z Amsterdamu >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
– Freetown (Sierra Leone) – nowy kierunek KLM z Amsterdamu >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
– Mauritius (Republika Mauritius) – nowy kierunek KLM z Amsterdamu >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
– Minneapolis (USA) – nowy kierunek KLM z Amsterdamu >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
– Monrovia (Liberia) – nowy kierunek KLM z Amsterdamu >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
– Bombaj (Indie) – nowy kierunek KLM z Amsterdamu >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
– San José (Kostaryka) – nowy kierunek KLM z Amsterdamu >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI

malediwy - Malediwy-wyspa-domki-Depositphotos_16344665_original-1100x736px

Mauritius Jetty silhouette against beautiful sunset in Mauritius Island
Nowości w Europie

Również w Europie siatka lotów Air France KLM powiększa się o kolejne nowe kierunki. Dla polskiego rynku najważniejszą zmianą było uruchomienie w tym roku (maj 2017) nowego połączenia KLM do/z Gdańska, dokąd w sezonie zimowym liczba lotów podwoi się do 14 tygodniowo. Łącznie z Gdańskiem i innymi połączeniami uruchomionymi wcześniej tego roku, francusko-holenderski przewoźnik oddaje do dyspozycji swoim klientom loty w sumie na 16 nowych trasach.

Z punktu widzenia atrakcyjności dla pasażerów z Polski (wylot z Polski przez Paryż lub Amsterdam) na uwagę zasługują:
– Marrakesz (Maroko) >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
– Palma de Majorka (Hiszpania) >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
– Porto (Portugalia) >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
– Katania (Włochy) >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
– Graz (Austria) >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI
– Malaga (Hiszpania) >> SPRAWDŹ LOTY Z POLSKI

Najnowsze samoloty i komfortowe kabiny

Linie Air France KLM systematycznie wymieniają flotę i udoskonalają oferowane produkty, aby spełniać najwyższe światowe standardy. Pod koniec sezonu zimowego 2017/18 Grupa będzie miała w eksploatacji już 15 samolotów typu Boeing B787 “Dreamliner”, jest to o 5 więcej w porównaniu do zeszłego roku.

10 Dreamlinerów należących do KLM będzie obsługiwało 18 tras: Dubaj (Emiraty Arabskie), Mauritius, San Francisco (USA), Nowy Jork (USA), Waszyngton (USA), Minneapolis (USA), Calgary (Kanada), Rio de Janeiro (Brazlia), Bogota (Kolumbia), Cartagena (Kolumbia), San José (Kostaryka), Osaka (Japonia), Colombo (Sri Lanka), Bombaj (Indie), Pekin, Hangzhou, Xiamen, Chengdu i Szanghaj (Chiny).

5 Dreamlinerów należących do Air France będzie obsługiwało 7 tras – Kair (Egipt), Toronto (Kanada), San Francisco (USA), Boston (USA), Panama City (Panama), Sao Paulo (Brazyli) oraz Abidżan (Wybrzeże Kości Słoniowej), jak kontynuacja rejsu do Bamako (Mali).

Dodatkowo, do końca sezonu zimowego 2017/18 już 49 samolotów typu Boeing B777-200 i Boeing B777-300 będzie wyposażonych w nowe, zmodernizowane kabiny wszystkich klas podróży (Ekonomiczna, Premium Economy oraz Biznes).

Linia KLM jest również w trakcie stopniowej modernizacji kabin World Business Class w swoich samolotach. Oznacza to, że do końca marca 2018, nowe wygodne fotele, rozkładane do poziomu idealnie płaskiego łóżka i eleganckie wnętrza w Klasie Biznes będą oferowane już w 53 samolotach latających na większości tras międzykontynentalnych.

klm-airfrance-samoloty-official-ogony1

Loty Air France KLM z Polski

W stosunku do ubiegłorocznego sezonu zimowego, oferta lotów Grupy Air France KLM z/do Polski wzbogaciła się o kolejne miasto – Gdańsk.

Nowe połączenie zainaugurował KLM w maju b.r., oferując początkowo 7 lotów w tygodniu (1 lot dziennie) z Gdańska do Amsterdamu. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem linia podjęła decyzję o podwojeniu liczby połączeń na tej trasie do dwóch dziennie od 30.10.2017. Co ważne, drugi lot dziennie we wczesnorannych godzinach daje podróżnym z Trójmiasta dostęp do całej oferty lotów KLM, z przesiadką w Amsterdamie.

Poza Gdańskiem, KLM będzie niezmiennie oferował 20 lotów tygodniowo między Warszawą a Amsterdamem oraz 14 lotów tygodniowo z Krakowa do Amsterdamu. Linie Air France będą latały tradycyjnie między Warszawą a Paryżem (CDG) 3 razy dziennie.

Old buildings in Amsterdam

Dutch windmills with red tulips close the Amsterdam, Holland, Holandia

Informacje i wybrane zdjęcia pochodzą z informacji prasowej przewoźnika.


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *