Home przejazdy Leo Express wkrótce na polskich torach. Ma już zgodę!
Leo Express wkrótce na polskich torach. Ma już zgodę!

Leo Express wkrótce na polskich torach. Ma już zgodę!

Kolejny krok wykonany!

W piątek Leo Express poinformował, iż uzyskał zgodę od Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, potrzebną do uruchomienia pociągów w relacji Kraków ? Katowice ? Praga. Dzięki temu przewoźnik będzie mógł podjąć ostateczne przygotowania techniczno-formalne, aby czarno złote pociągi mogły wjechać na polskie tory.

>> SPRAWDŹ OKAZJE LEO EXPRESS

LEO Express został w Polsce pierwszym w pełni prywatnym przewoźnikiem, który będzie wykonywał przewozy dalekobieżne po polskich torach. To kolejny istotny krok do uruchomienia regularnych przewozów pociągami LEO Express na trasie z Krakowa do Pragi. Jednocześnie to historyczny moment dla pasażerów.

“Pasażerowie uzyskają dzięki decyzji Prezesa UTK kolejne międzynarodowe połączenia kolejowe do Czech, a oferta na tej trasie ulegnie poszerzeniu ? to wszystko bez żadnych nakładów ze środków publicznych. Polacy dzięki temu dołączą do Szwedów, Brytyjczyków, Czechów, Niemców, Słowaków, Austriaków i Włochów, którzy już od pewnego czasu mogą korzystać z konkurencji na torach i z rozwoju pasażerskiego transportu kolejowego” – mówi prezes grupy LEO Express pan Peter Köhler

Przewoźnik przygotowuje się do wyjazdu na tory

LEO Express przeszedł do kolejnego etapu starań w celu rozpoczęcia przewozów po polskich torach. Aktualna decyzja o otwartym dostępie to drugi ważny dokument, po Certyfikacie przewożnika z kwietnia 2017, który już firmie udało się pozyskać. Żeby czarno-złote pociągi przewoźnika wyjechały na tory, niezbędne są ostatnie przygotowania techniczno-formalne. Firma prawdopodobnie już w przeciągu najbliższych tygodni ogłosi termin startu przewozów w Polsce.

leoexpress-pociag-napis1

Sieć połączeń kolejowo-autobusowych

Zamiarem LEO Express jest stworzenie dobrze skomunikowanej transgranicznej siatki połączeń w Europie Środkowej, która łączy kolej, autokary, a także transport spod drzwi do drzwi wykorzystujący małe busy. Autokary LEO Express już teraz łączą ponad 40 polskich miast, na przykład Kraków z Ustką, Warszawę z Kielcami i Krakowem, czy Katowice z Łodzią i Gdańskiem. Dodatkowo za pomocą sieci połączeń autobusowo-kolejowych firma już teraz zapewnia połączenia Polski z ponad 25 europejskimi miastami.


Przewoźnik widzi duże szanse zwłaszcza w rozwoju międzynarodowych połączeń kolejowych, w których tkwi ogromny potencjał. Zdecydowanie największy udział w międzynarodowym przewozie osób utrzymuje transport drogowy: samochodowy oraz autokarowy. Stworzenie otwartego rynku daje możliwości uruchomienia nowych połączeń i relacji w międzynarodowym transporcie kolejowym i pozyskanie dla kolei dodatkowych, zupełnie nowych pasażerów, a także wsparcie idei zrównoważonej i ekologicznej mobilności.

leoexpress-logo-czarne1

leoexpress-pociag-wnetrze2

leoexpress-pociag-wnetrze1


mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *