Home przejazdy PKS Polonus: nowa strona, rezerwacja miejsc i inne udogodnienia!
PKS Polonus: nowa strona, rezerwacja miejsc i inne udogodnienia!

PKS Polonus: nowa strona, rezerwacja miejsc i inne udogodnienia!

Duże zmiany w PKS Polonus! Przewoźnik zaprezentował nową stronę i dużo innych udogodnień: możliwość rezerwacji miejsc, rezerwacji darmowego fotelika dla dzieci oraz możliwość zwrotu biletów.

Bezpłatny wybór i rezerwacja miejsca przy zakupie biletów online na podróż we wszystkich kierunkach, darmowa zmiana terminu wyjazdu do 1h przed opłaconym już kursem, możliwość zamówienia fotelika dziecięcego czy zakup biletu powrotnego online z 50% zniżką – to tylko niektóre z udogodnień wprowadzonych przez PKS Polonus tuż przed sezonem urlopowym!

Wraz z nową odsłoną serwisu pkspolonus.pl – przygotowanego we współpracy z platformą DworzecOnline.pl – pasażerowie korzystający z usług polskiego przewoźnika mogą już teraz komfortowo podróżować, korzystając z nowych funkcjonalności bez ponoszenia dodatkowych opłat.

>> WOLISZ SAMOLOT? SPRAWDŹ LISTĘ LOTÓW JUŻ OD 18 PLN!

Rewolucyjne na krajowym rynku przewozów autokarowych udogodnienia dla pasażerów są dostępne za pośrednictwem zmodyfikowanej – nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale też graficznym – platformy pkspolonus.pl, którą przygotowała i wdrożyła poznańska agencja interaktywna Webster-Studio.

PKS Polonus_nowa www

Twoja podróż – Twój wybór! Sam decyduj, gdzie usiądziesz!

Kluczową dla pasażerów PKS Polonus usługą – uruchomioną równolegle z nowym serwisem internetowym przewoźnika – jest bezpłatny wybór i rezerwacja miejsca siedzącego. Rozwiązanie zostało wdrożone w oparciu o ustandaryzowany system numeracji foteli autokarowych, pozwalający na udostępnienie podróżnym makiety pojazdu w trakcie zakupu biletu online. Z opcji rezerwacji konkretnego miejsca na pokładzie autokaru – dostępnej z przystanku początkowego – mogą korzystać zalogowani użytkownicy serwisu pkspolonus.pl

Dodatkowo, przewoźnik przewidział miejsca dla osób niepełnosprawnych, jak też funkcjonariuszy pełniących służbę publiczną, które zostały wyznaczone w pierwszym rzędzie za kierowcą.

Nagła zmiana planów? Z opcją “Zarządzaj biletem” to żaden problem!

Od kwietnia 2016 roku pasażerowie PKS Polonus mają również do dyspozycji rewolucyjną na rynku przewozów autokarowych opcję dokonania – już po zakupie biletu w serwisie online – bezpłatnej zmiany godziny czy nawet terminu podróży, bez konieczności ponoszenia opłaty manipulacyjnej, pobieranej przez innych przewoźników. Podróżni zarejestrowani w internetowym systemie sprzedaży PKS Polonus mogą dokonywać modyfikacji w rezerwacjach dzięki nowej funkcji: “Zarządzaj biletem”. Zmiana terminu możliwa jest najpóźniej na 1 godzinę przed zarezerwowaną wstępnie podróżą.

Korzystając z panelu administracyjnego, zalogowani podróżni mogą również – poza zmianą godziny czy daty wyjazdu – ponownie wydrukować zakupione bilety czy dokonać ich zwrotu, zgodnie z obowiązującym regulaminem.


Podróżujesz z dzieckiem? Zamów fotelik!

Dla bezpieczeństwa dzieci podróżujących na pokładach autokarów PKS Polonus, przewoźnik przygotował bezpłatną opcję zamówienia fotelika lub podstawki samochodowej. Rezerwacji należy dokonywać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie pkspolonus.pl w dowolnym momencie przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu rodzice podróżujący z dziećmi autokarami PKS Polonus będą mogli czuć się w pełni komfortowo i bezpiecznie.

>> WSZYSTKIE PROMOCJE NA PRZEJAZDY

Strefa Pasażera PKS Polonus na nowej stronie www

E-centrum informacyjne dla podróżnych PKS Polonus stanowi “Strefa Pasażera”, za pośrednictwem której klienci mogą nie tylko kupić bilet, ale znajdą w niej również m.in: rozkłady jazdy, wyszukiwarkę kursów, cennik usług, mapę punktów sprzedaży, informacje o ulgach i promocjach, aktualności oraz newsy z trasy. Za pośrednictwem nowej platformy podróżni mogą także korzystać z ofert specjalnych i zniżek, dostępnych m.in. przy opcji zakupu biletów online.

Nowością na stronie internetowej jest interaktywna mapa połączeń, na której oznaczone zostały wszystkie przystanki w Polsce i poza jej granicami, dostępne w sieci połączeń PKS Polonus. Po kliknięciu na wybraną miejscowość, podróżni otrzymują dostęp do informacji o możliwych połączeniach z i do wskazanej lokalizacji – wraz z podglądem w opcji “street view”, dostępnej dzięki modułowi geolokalizacji – co znacznie ułatwia planowanie, zwłaszcza wieloetapowych podróży lub wypraw “w nieznane”.

Z PKS Polonus powroty tańsze o 50% przy zakupie biletów online

Atrakcyjnym rozwiązaniem dla podróżnych kupujących bilety za pośrednictwem serwisu pkspolonus.pl jest również 50% zniżka na podróż powrotną, realizowana przy jednoczesnym zakupie biletu na wyjazd w danym kierunku. Aktualna odsłona akcji promocyjnej “Tanie Powroty” obowiązuje do 30 czerwca 2016 roku.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Niezwykle ważną dla pasażerów PKS Polonus opcją – udostępnioną w zmodyfikowanym pod względem funkcjonalnym i graficznym serwisie internetowym www.pkspolonus.pl – jest formularz zgłoszeniowy przeznaczony dla pasażerów niepełnosprawnych i z ograniczoną sprawnością ruchową. Rozwiązanie to pozwala na przygotowanie przez przewoźnika – we współpracy z Dworcem Zachodnim w Warszawie – opieki oraz właściwych warunków podróżowania, niezbędnych w przypadku osób mających problemy z poruszaniem się.

>> SZUKASZ PROMOCJI LOTÓW? SPRAWDŹ TUTAJ!

Komfort i wysoki standard podróży z PKS Polonus

Poza nowymi udogodnieniami, wprowadzonymi przez PKS Polonus w kwietniu 2016 roku, przewoźnik standardowo zapewnia również w każdym z autokarów:

– dostęp do bezpłatnego internetu, dzięki wyposażeniu pojazdów w nowoczesne
– urządzenia typu hotspot Wi-Fi
– opcję sprawdzenia – w serwisie internetowym pkspolonus.pl – aktualnej lokalizacji pojazdu na trasie, dostępną dzięki modułowi geolokalizacji
– większą przestrzeń na nogi i między fotelami w porównaniu do standardu oferowanego przez innych przewoźników
– rozkładane, a w większości pojazdów również dodatkowo rozsuwane, fotele z indywidualnym oświetleniem i nadmuchami
– indywidualne pasy bezpieczeństwa, zainstalowane przy każdym fotelu
– wykwalifikowany personel – wszyscy kierowcy Polonus legitymują się certyfikowanym kursem Ratownika Drogowego, przygotowującym do udzielania pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach i zachorowaniach
– dostęp do gniazdek zasilania o mocy 230V
– pokładowe toalety w większości taboru
– klimatyzację / ogrzewanie

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *