logo


Home Newsy Strefy ciszy – nowa usługa już jest dostępna w pociągach Pendolino
Strefy ciszy – nowa usługa już jest dostępna w pociągach Pendolino

Strefy ciszy – nowa usługa już jest dostępna w pociągach Pendolino

Od 14 kwietnia pasażerowie wszystkich pociągów Express Intercity Premium mogą wybrać miejsca w Strefie Ciszy.

Nowe rozwiązanie to propozycja dla tych, którzy podczas podróży chcą zrelaksować się czy popracować. PKP Intercity jako pierwszy przewoźnik w Polsce testuje takie udogodnienie.

pkpintercity-strefaciszy1

Od 14 kwietnia we wszystkich pociągach Pendolino, wagon nr 7 (kl.2) został objęty Strefą Ciszy. Jest to obszar przeznaczony dla podróżnych potrzebujących ciszy oraz szanujących to, że współpasażerowie chcą podróżować w spokoju. Z nowej usługi będą mogły skorzystać osoby jadące składami EIP m.in. z Warszawy do Krakowa, Katowic, Trójmiasta czy Wrocławia. Wydzielone wagony zostaną oznaczone specjalnymi naklejkami, a o zasadach panujących w strefie przypominać będą informacyjne zawieszki umieszczone w przedziale.

Dobre maniery w podróży – to ważne

Pasażer kupując bilet w kasie czy przez Internet, ma do wyboru miejsce w części standardowej składu lub w Strefie Ciszy. W czasie dokonywania transakcji zostają przedstawione mu zasady panujące w strefie. Aby sfinalizować zakup biletu, musi je zaakceptować.
logo

W środkach transportu publicznego obowiązują nas zasady dobrego wychowania. Pamiętajmy o nich również w czasie podróży pociągiem. Wybierając miejsce w Strefie Ciszy czy w standardowym wagonie, zachowujmy się tak, aby inni czuli się komfortowo w naszym towarzystwie – przypomina Adam Jarczyński, ekspert ds. savoir-vivre.

Za przejazd w strefie pasażer nie płaci dodatkowo – cena jest taka sama jak za bilet w klasie 2. Bilety można nabyć w kasie bądź za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży.

pkpintercity-strefaciszy00

Pilotaż Stref Ciszy

Strefa Ciszy to rozwiązanie, które od kilku lat funkcjonuje w krajach Europy Zachodniej. Korzystają z niego m.in. pasażerowie kolei czeskich, niemieckich czy austriackich. Sugestie i pomysły dot. wprowadzenia podobnego rozwiązania trafiały do PKP Intercity ze strony samych pasażerów. Dodatkowo badania przeprowadzone wśród klientów, potwierdziły atrakcyjność rozwiązania: ponad połowa podróżnych uznała Strefy Ciszy za ciekawy pomysł.

>> RYANAIR: SPRAWDŹ LOTY JUŻ OD 9 PLN!

pkpintercity-strefaciszy4

Tekst i grafiki pochodzą z informacji prasowej przewoźnika
logo
mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *