Home loty Gwarantowane przesiadki w Ryanair? Linia przetestuje przesiadki na dwóch lotniskach!
Gwarantowane przesiadki w Ryanair? Linia przetestuje przesiadki na dwóch lotniskach!

Gwarantowane przesiadki w Ryanair? Linia przetestuje przesiadki na dwóch lotniskach!

Gwarantowane przesiadki w Ryanair? Linia przetestuje przesiadki na dwóch lotniskach! Testy mają odbyć się w trakcie nadchodzącego lata.

O takich planach mówił Michael O`Leary w wywiadzie udzielonym Irish Independent. I to może być strzał w dziesiątkę. Obecnie Ryanair jest bowiem linią p2p (point-to-point). Każdy z lotów kupujemy osobno, a ewentualne przesiadki mamy “na własne ryzyko”. Działa to więc inaczej niż w wypadku przewoźników sieciowych z ich gwarantowanymi przesiadkami w podróży na jednym bilecie.

Podobnie ma działać usługa w Ryanair. Początkowo połączenia z przesiadkami mają zostać przetestowane na lotnisku Londyn Stansted oraz Barcelona El Prat. Testy mają zostać przeprowadzone tego lata.

Michael O`Leary zapowiada, iż pasażer nie musiałby opuszczać strefy tranzytowej lotniska, nie musiałby też odbierać bagażu i ponownie go nadawać podczas odprawy. Bardzo to ułatwiłoby nam – pasażerom – podróże na wielu kierunkach. Zwłaszcza tam gdzie nie możemy dolecieć bezpośrednio.

>> RYANAIR: SPRAWDŹ WSZYSTKIE PROMOCJE


Jako przykład O`Leary podaje podróż z Glasgow czy Belfastu do Poznania. Obecnie Ryanair nie oferuje bezpośredniego połączenia. Ale po zmianach mógłbym zaoferować podróż z jedną przesiadką – np. na lotnisku Londyn Stansted. Nie byłoby też potrzeby ponownego przechodzenia kontroli dokumentów czy też wspomnianego wcześniej odbierania i ponownego nadania bagażu. Padają też słowa o czasie przesiadki – na Stansted mogłyby to być 2 godziny.

Do przetestowania w praktyce będzie też dużo innych kwestii: konieczność opieki nad pasażerem w wypadku opóźnienia pierwszego lotu, zapewnienie mu dolotu do miejsca docelowego kolejnym lotem, konieczność oczekiwania na pasażerów z innych lotów czy też sprawa potencjalnych problemów z bagażem podczas przesiadek.

>> RYANAIR: LOTY JUŻ OD 9 PLN!

Test lotów z gwarantowanymi przesiadkami mogą też przydać się w innymi celu. O’Leary już jakiś czas temu mówił o tym, iż Ryanair może zostać linią dowożącą pasażerów na dalsze loty dla linii tradycyjnych takich jaka KLM czy Lufthansa.

Artykuł Irish Independent możecie znaleźć tutaj.

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *