Home Newsy PKS Polonus i Polonus Bus z 2 milionami pasażerów na koniec 2015 roku!
PKS Polonus i Polonus Bus z 2 milionami pasażerów na koniec 2015 roku!

PKS Polonus i Polonus Bus z 2 milionami pasażerów na koniec 2015 roku!

Garść statystyk od PKS Polonus i Polonus Bus dotyczących minionego roku.

Ponad 2 mln pasażerów przewiezionych na trasach krajowych i międzynarodowych oraz w komunikacji lokalnej, 8 nowych dalekobieżnych kursów w rozkładzie jazdy – pokonanych między innymi 4 nowymi, 57-osobowymi autobusami – i łącznie 6 mln kilometrów przejechanych w 125 tys. godzin, co pozwoliłoby okrążyć równik niemal 150 razy – to bilans usług zrealizowanych przez PKS Polonus w 2015 roku!

PKS Polonus systematycznie rozszerza siatkę krajowych i międzynarodowych połączeń autobusowych. Przewoźnik obsługuje już ponad 36 PKS dalekobieżnych tras krajowych i realizuje 4 międzynarodowe połączenia do Lwowa oraz na Słowację.

>> PRZEJAZDY: SPRAWDŹ WSZYSTKIE WPISY Z TEJ KATEGORII

Tylko w 2015 roku rozkład jazdy PKS Polonus zwiększył się o 8 nowych tras i kursów, w tym m.in. na popołudniowej trasie do: Lwowa, porannej do Grudziądza, Kudowy-Zdroju czy do słowackiej Tatralandii, jadąc po drodze przez Białkę i Bukowinę Tatrzańską, Zakopane, Stary Smokowiec i Liptowski Mikułasz.

PKS-Polonus-mapka

Jednocześnie polski przewoźnik dokonał blisko 20 zmian w rozkładach jazdy na pozostałych, obsługiwanych liniach, dostosowując je do sytuacji na rynku oraz oczekiwań pasażerów.


Rok 2015 – mimo, że był bardzo trudny dla większości przewoźników, zarówno tych broniących swojej dotychczasowej pozycji rynkowej, jak i tych inwestujących duże budżety w tabor i próby przejęcia większego udziału na rynku dalekobieżnych przewozów autokarowych – możemy zdecydowanie zaliczyć do udanych dla PKS Polonus. Dokonaliśmy odmłodzenia taboru przez zakup 4 nowych pojazdów marki Scania, udało nam się uruchomić nowe połączenia sezonowe i całoroczne, dokonaliśmy serii usprawnień organizacyjnych i systemowych w działalności przewozowej w naszej spółce. Zwiększyliśmy również aktywność promocyjno-reklamową, co zaowocowało silnym wzrostem sprzedaży w kanałach internetowych oraz ponad 50% wzrostem subskrybentów naszego profilu społecznościowego, którzy pozostają z nami w stałym kontakcie, reagując na nasze działania marketingowe i pomagając nam dynamicznie kształtować ofertę przewozową. Działaniem, z którego jesteśmy szczególnie zadowoleni było doprowadzenie do ponad 10% wzrostu wynagrodzeń naszych kierowców, co w połączeniu z długofalowym programem ich szkolenia daje przekonanie, że PKS Polonus pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych pracodawców naszej branży i kuźnią najlepszych kierowców w sektorze komunikacji autokarowej – podsumowuje 2015 rok Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus.

PKS-Polonus-podsumowanie2015-infografika

mleko

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *