Home inne “W objęciach węża” zbliża się premiera filmu (+nowe zaproszenia dla Was)
“W objęciach węża” zbliża się premiera filmu (+nowe zaproszenia dla Was)

“W objęciach węża” zbliża się premiera filmu (+nowe zaproszenia dla Was)

Chcieliście kiedyś zobaczyć Amazonię trochę od innej strony? Umożliwi Wam to film “W objęciach węża“, a dzięki nam będziecie mogli wygrać wejściówki na film :)

WobjeciachWeza10

Historia:

Lata 40., amazońska puszcza. Amazoński szaman Karamate to “ostatni Mohikanin” swego ludu. Tylko on zna tajemnicę Yakruny – rośliny, która jest remedium na wszystkie choroby człowieka. To cel poszukiwań dwóch białych naukowców, którym oddzielnie szaman towarzyszy.

Młody amerykański botanik odnajduje szamana. Historia się powtarza – 40 lat wcześniej w tej samej sprawie odwiedził młodego Karamakate naukowiec z Niemiec…

Ich podróż przez Amazonię powoli zmienia się w pełną tajemnic wyprawę do jądra ciemności. Obie wędrówki, które dzieli od siebie 40 lat, krzyżują się wielokrotnie, wywołując poczucie bezczasowości miejsca, w którym się dzieją. Naukowcy szybko uświadamiają sobie, że ich logika jest bezużyteczna w starciu ze światem, w którym mity i rytuały okazują się ważniejsze od nauki.

WobjeciachWeza24

WobjeciachWeza16

Po drodze spotykają niemal wszystko: od kanibalizmu po zdegenerowane kulty wyrosłe z katolicyzmu. Film pokazuje fantasmagoryczną podróż w głąb zarówno zachwycającej Amazonii, jak i samego siebie. Obserwujemy świat intuicji, w którym przypadek, szaleństwo i magia odgrywają równą rolę.

Skojarzenia z Czasem Apokalipsy F. Coppoli, czy jego pierwowzorem Jądrem ciemności J. Conrada nie są wcale przypadkowe. Czarno-biały, porywający pod względem wizualnym film powstał na podstawie dzienników podróży przez kolumbijską Amazonię, napisanych przez Theodora Kocha-Grunberga i Richarda Evansa Schultasa – pierwowzorów bohaterów filmu

O filmie:

W objęciach węża to trzeci film w dorobku kolumbijskiego reżysera Ciro Guerra. Ten niezwykle intuicyjny i hipnotyczny film fabularny, w którym obowiązuje logika marzeń i snów, jest nie tylko przykładem realizmu magicznego w kinie. To fascynujący obraz człowieka, natury i negatywnej strony kolonializmu.


To również ciekawy filmowy traveloque, portretujący piękno Amazonii i jej rdzennych mieszkańców. Panoramiczne kompozycje
autorstwa Davida Gallego zachwycają subtelnością i monochromatyczną formą. Film powstawał 5 lat.

WobjeciachWeza08

WobjeciachWeza01

Zainspirowany został prawdziwymi dziennikami dwóch pierwszych odkrywców kolumbijskiej Amazonii: niemieckiego etnografa Theodora Kocha-Grunberga, który podróżował po niej w 1911 roku oraz amerykańskiego naukowca Richarda Evansa Schultesa, który podążał śladem dzienników Kocha-Grunberga trzy dekady później. Obaj pojawiają się w filmie jako symbole Zachodniego stylu życia i postrzegania świata, dalekiego od tradycyjnej wiedzy i mądrości. Film zadedykowany został kolumbijskiej Amazonii i jej rdzennym mieszkańcom, których pieśni nigdy nie usłyszymy.

WobjeciachWeza22

“Konkurs”

Mamy dla Was zaproszenia na film! Jest to 5 podwójnych zaproszeń na poniedziałkowy pokaz filmu w Warszawie. Film będzie wyświetlany 16 listopada o godzinie 20, w Kinie Wisła (Plac Wilsona 2)

Co musicie zrobić, aby zgarnąć zaproszenia?

Wystarczy zapisać się do naszego newslettera >> ZAPISZ SIĘ << a następnie wysłać do nas emaila z tytułem “W objęciach węża” na adres [email protected]

Zaproszenia przypadną dla zgłoszeń numer 1 oraz 10, 20, 40 i 60 (liczy się kolejność otrzymanych zgłoszeń). Ze zwycięzcami skontaktujemy się w celu ustalenia sposobu odbioru nagrody.

Mamy dla Was zaproszenia na film! Dzisiaj mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na piątkowy pokaz filmu we Wrocławiu. Film będzie wyświetlany 13 listopada o godzinie 20, w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

Wystarczy zapisać się do naszego newslettera >> ZAPISZ SIĘ << a następnie wysłać do nas emaila z tytułem “W objęciach węża” na adres [email protected]

Zaproszenia przypadną dla zgłoszeń numer 1 oraz 33 (liczy się kolejność otrzymanych zgłoszeń). Ze zwycięzcami skontaktujemy się w celu ustalenia sposobu odbioru nagrody.

P.S. Niedługo będziemy też rozdawać zaproszenia na warszawski pokaz :)

Galeria z filmu:

Na kolejnych stronach wpisu znajdziecie galerię z kadrami z filmu.

Strony: 1 2 3 4


mleko

Komentarz(1)

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *