Home Newsy PLL LOT: kolejna aukcja zagubionych bagaży
PLL LOT: kolejna aukcja zagubionych bagaży

PLL LOT: kolejna aukcja zagubionych bagaży

PLL LOT po raz drugi organizuje aukcję zagubionych bagaży, wózków dziecięcych oraz innych pozostawionych przedmiotów z całego świata, które przez ponad dwa lata nie zostały odebrane przez właścicieli. Licytacja tym razem odbędzie się on-line. W każdej walizce kryje się niespodzianka, a dzięki internetowej aukcji każdy może ją odkryć.

>> SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE LOTu

LOT zaprasza na licytację bagaży, która tym razem odbędzie się on-line na stronie http://airkiosk.lot.com/kategoria/aukcja-bagazu. Wystarczy 10 złotych by przystąpić do licytowania. Podobne aukcję są organizowane przez różne linie lotnicze i cieszą się ogromną popularnością. Zawartość walizek nowy właściciel pozna dopiero po jej wylicytowaniu.

To właśnie ta niewiadoma sprawia, że cała akcja jest tak intrygująca. Każdy na swój sposób ocenia, jaką wartość może mieć, to co jest w środku walizki. Jedni patrzą na stopień jej zużycia, inni na zabezpieczenia. Po sukcesie pierwszej aukcji postanowiliśmy cyklicznie organizować takie licytacje. Zainteresowanie poprzednią aukcją przerosło nasze oczekiwania. Okazało się, że walizki mogą skrywać naprawdę cenne przedmioty.” – mówi Karina Legawiec, Dyrektor Biura Dodatkowych Przychodów PLL LOT. “Nieodebrane bagaże, które są u nas składowane po dwóch latach możemy zutylizować. Lepiej jednak dać im szansę na drugie życie” – dodaje.

Licytować będzie można bagaż nie znając jego zawartości, a decyzję trzeba będzie podjąć na podstawie zdjęć. Dodatkowo w tej odsłonie na chętnych czekają też inne przedmioty znalezione na pokładzie samolotów oraz 19 wózków dziecięcych. Waga bagaży waha się od 5 do 22 kilogramów. Wszystkie przedmioty zostaną podzielone na trzy kategorie, tak by zasugerować potencjalnym nabywcom, jakie cechy miał ich poprzedni właściciel. Dzięki temu nowi posiadacze, będą mogli łatwiej oszacować zawartość walizek. Zwycięzcy otrzymają wygrane przedmioty z dostawą do domu.


>> SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE LOTu

Bagaże, które trafią na tę licytację są przechowywane przez LOT od 2013 roku. Z przepisów wynika, że linie lotnicza powinna przechowywać bagaże przez okres dwóch lat. Po tym czasie można je zutylizować lub sprzedać. Z licytowanych bagaży zostały usunięte produkty spożywcze oraz alkohol, a także inne przedmioty, których posiadanie jest zabronione. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie airkiosk.lot.com.

Każdy bagaż lotniczy zagubiony lub pozostawiony przez pasażera trafia do Międzynarodowego Systemu Poszukiwania Bagażu. Po 5 dniach, jeżeli nie udaje się od razu ustalić właściciela, bagaż zostaje przekazany do Centralnego Biura Poszukiwania Bagażu głównego przewoźnika na danym lotnisku. W przypadku LOT-u jest to Warszawa. Dlatego też bagaże znajdujące się w magazynie mogą należeć nie tylko do pasażerów polskiego przewoźnika.

>> LOT OTWIERA NOWE TRASY. SPRAWDŹ JAKIE!

Każdego dnia, przez cały okres przechowywania, trwa bieżący monitoring, czy ktoś z pasażerów na całym świecie nie poszukuje swojego bagażu. LOT po raz pierwszy w Polsce zorganizował taką aukcję wiosną 2014 roku – obywała się ona wówczas na żywo w siedzibie LOT-u i okazała się dużym sukcesem. Licytacja zgromadziła tłumy uczestników chcących poczuć dreszczyk emocji, osób towarzyszących oraz mediów. Zlicytowano wtedy ponad pół tony bagażu.
Nietypowa akcja organizowana przez LOT potrwa do 23 września.

mleko

Komentarz(3)

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *