Home promocja Poradnik: WIZZ Discount Club
Poradnik: WIZZ Discount Club

Poradnik: WIZZ Discount Club

Od niedawna Wizz Air wprowadziło zmiany dotyczące członkostwa w swoim Klubie. W związku z licznymi pytaniami oraz ze względu na to, że sami korzystamy ze zniżek oferowanych członkom Klubu, stworzyliśmy krótki przewodnik o WIZZ Discount Club.

Teraz WIZZ Discount Club (WDC) oferuje oprócz gwarantowanej minimalnej zniżki w wysokości 45 PLN na bilety (jeśli bilet jest droższy niż 99 PLN), zniżki w wysokości 23 PLN na każdą sztukę dużego bagażu podręcznego i bagażu rejestrowanego zakupionego online.

WPROWADZENIE: DLA KOGO WDC?

Członkiem Klubu może zostać każdy kto wypełni wniosek online (po zalogowaniu się i wybraniu interesujących nas lotów, należy zaznaczyć opcję “Zostań członkiem Klubu”, a opłata roczna zostanie dodana do ceny lotów) lub za pośrednictwem Telecentrum oraz uiści roczną opłatę za członkostwo. Nie polecamy Telecentrum ze względu na wysoką opłatę (ponad 4zł/min) za połączenie.
Członkostwo jest ważne przez 12 miesięcy kalendarzowych i rozpoczyna się w dniu zaakceptowania wniosku, praktycznie od pierwszej rezerwacji.

Pod linkiem znajdziecie warunki i zasady WIZZ Discount Club.

RODZAJE CZŁONKOSTWA

Istnieją dwa rodzaje członkostwa, w zależności ile osób ma objąć zniżka.

Członkostwo typu Standard przeznaczone dla osób podróżujących samotnie lub z jedną osobą towarzyszącą.
Daje ono gwarantowaną minimalną zniżkę w wysokości 45 PLN na każdy lot na wszystkie bilety powyżej 99 PLN, w dowolnym czasie podczas członkostwa oraz 23 PLN zniżki na każdą sztukę dużego bagażu podręcznego oraz bagażu rejestrowanego zakupionego online. Dodatkowo członkowie klubu są informowani mailem o ofertach promocyjnych przeznaczonych wyłącznie dla nich przed udostępnieniem ich dla osób bez WDC.

Roczna opłata za członkostwo typu Standard w WIZZ Discount Club wynosi 139 PLN

Członkostwo typu Grupa jest droższe, lecz zniżki obejmują większą ilość osób (Ciebie plus 5 towarzyszy podróży).
Podobnie jak typ Standard gwarantuje minimalną zniżkę w wysokości 45 PLN na bilety od 99 PLN oraz 23 PLN zniżki na każdą sztukę dużego bagażu podręcznego oraz bagażu rejestrowanego zakupionego online. Oczywiście dostajemy też na maila informacje o ofertach promocyjnych.
Zniżki typu Grupa mają zastosowanie w przypadku rezerwacji dla towarzyszy podróży członka Klubu podróżujących w tej samej rezerwacji co członek Klubu (maksymalnie 5 towarzyszy podróży w rezerwacji plus członek Klubu, maksymalnie 6 pasażerów w rezerwacji).

Roczna składka za członkostwo typu Grupa w WIZZ Discount Club wynosi 229 PLN

Na miesiąc przed końcem możemy przedłużyć członkostwo, w każdym momencie możemy je też anulować (opłata nie jest zwracana). Możemy rozszerzyć swoje członkostwo typu Standard o członkostwo typu Grupa, uiszczając różnicę w opłatach członkowskich (trzeba jednak pamiętać, że rozszerzenie członkostwa nie przedłuża daty jego wygaśnięcia).

Jeśli opłaciliśmy członkostwo przed 14 października, możemy zmienić swoje bieżące członkostwo na członkostwo typu Standard bez dodatkowych kosztów lub możemy rozszerzyć je o członkostwo typu Grupa podczas dokonywania kolejnej rezerwacji.


PRZYKŁADOWE KORZYŚCI

W przykładowym wyszukiwaniu lotów dla dwóch osób z Warszawy do Tel Awiwu bez członkostwa zapłacimy 1136 PLN, licząc opłatę za członkostwo zyskamy 41 PLN już przy pierwszej rezerwacji.

(199 PLN + 369 PLN)x2 = 1136 PLN cena dwóch biletów

(154 PLN + 324 PLN)x2 = 956 PLN bilety w WDC

139 PLN roczne członkostwo w WDC
=
41 PLN oszczędności przy pierwszej rezerwacji

poradnik_WDC_1

DODATKOWE INFORMACJE

Członkostwo Wizz Discount Club to nie karta kredytowa (niektóre banki oferują darmowe członkostwo w klubie wraz z nabyciem u nich karty kredytowej).

Ceny dla towarzyszy podróży obowiązują, jeżeli podróżujemy z nimi na tej samej rezerwacji. Stąd nie ma możliwości edycji pierwszego pasażera, którym zawsze będzie właściciel konta WDC.

Z tej racji nie zawsze opłaca się korzystać z “czyjegoś” członkostwa, gdyż musimy pokryć koszt także i jego biletu. W wielu przypadkach opłaca się po prostu zakupić Wizz Discount Club dla siebie – dzięki temu skorzystamy z niego także przy kolejnych rezerwacjach!

Wizz Discount Club przydaje się często po to, aby skorzystać z promocji Wizz Air. Otóż przewoźnik co jakiś czas obniża cena lotów o 20% (od taryfy), przy czym rabaty często są dostępne tylko dla posiadaczy Wizz Discount Club.

JAK DOSTAĆ WIZZ DISCOUNT CLUB ZA DARMO DO KARTY KREDYTOWEJ?

Jest na to prosty sposób – wystarczy karta kredytowa Wizz Air Raiffeisen Polbank. Bank oferuje nam szereg korzyści związanych z wydaniem oraz korzystaniem z karty. Szerszy opis karty znajdziecie tutaj, a poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o karcie.

>>> ZŁÓŻ WNIOSEK O WYDANIE KARTY <<<

Po wydaniu karty na start zyskujesz:

 • bezpłatne członkostwo w Wizz Discount Club
  Darmowy Wizz Discount Club otrzymasz przez cały czas korzystania z karty (roczna wartość członkostwa w klubie to 139 PLN), dzięki czemu bilety lotnicze Wizz Air dla Ciebie i Twoich bliskich kupowane w trakcie Twojego członkostwa w Wizz Discount Club są tańsze o 45 PLN – dotyczy biletów o wartości wyższej niż 99 PLN. Z kolei bilety o standardowej cenie 79 PLN kosztują – dla posiadaczy Wizz Discount Club – tylko 39 PLN.
  • 50 PLN do wydania na bilety Wizz Air
   Za pierwsze zakupy dokonane kartą w ciągu 6 miesięcy od momentu wydania karty dostaniesz 500 punktów o równowartości 50 PLN

   To jeszcze nie wszystko!

   Płacąc kartą kredytową za zakupy zbierasz punkty w programie Wizz Discount Club:

   • 1 punkt za każde wydane 5 PLN
   • 2 punkty za każde wydane 5 PLN na stronie wizzair.com

    Każde zdobyte 10 punktów to 1 PLN do wydania na bilety Wizz Air.

    >>> ZŁÓŻ WNIOSEK O WYDANIE KARTY <<<


    whisper

    Komentarz(15)

    Opublikuj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *