Home promocja Pendolino – sprzedaż biletów już niedługo!
Pendolino – sprzedaż biletów już niedługo!

Pendolino – sprzedaż biletów już niedługo!

Już (15 16 listopada) startuje sprzedaż biletów na przejazdy Pendolino, a dokładnie to na przejazdy nowymi pociągami kategorii EIC Premium. Pierwsze kursy mają się odbyć 14 grudnia, a ceny biletów będą zaczynać się od 49 PLN. Nowa strategia cenowa ma zachęcić do podróżowania koleją.
Aktualizacja: sprzedaż została przełożona o 1 dzień i rozpocznie się 16 listopada (w nocy z soboty na niedzielę – pełną rozpiskę znajdziecie we wpisie)

Aktualizacja:

PKP Intercity wydał komunikat z dokładną rozpisku startu sprzedaży biletów.

Sprzedaż biletów PKP Intercity na pociągi krajowe i międzynarodowe, które wyjadą na tory zgodnie z nowym rozkładem jazdy (obowiązującym od 14 grudnia br.) zostanie uruchomiona 16 listopada 2015.

 • w kasach o godz. 1:00
 • w Internecie o godz. 5:00 (przerwa technologiczna planowana jest od godz. 23:00 w dniu 15.11 ? brak możliwości zakupu biletów do godz. 4:59)
 • w biletomatach o godz. 5:00 (przerwa technologiczna planowana jest od godz. 00:01 w dniu 16.11 – brak możliwości zakupu biletów do godz. 4:59)

  Oryginalny artykuł:

  14 grudnia br. na polskich torach zadebiutuje nowa kategoria pociągów PKP Intercity: EIC Premium (EIP). Nowoczesne składy będą kursować pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Katowicami oraz Wrocławiem, a cenowo będą dostępne dla każdego.

  Pendolino będzie pociągiem dla wszystkich. Nowa strategia cenowa sprawi, że będą mogli z niego korzystać zarówno klienci oszczędni, studenci, rodziny kupujące bilet z wyprzedzeniem oraz biznesmeni, robiący to tuż przed odjazdem pociągu” – podkreśla Marcin Celejewski, prezes PKP Intercity.

  Ceny będą zaczynać się od 49 zł, a po wyczerpaniu puli najtańszych biletów będzie można skorzystać ze zniżek w przedsprzedaży (te zniżki będą liczone od ceny regularnej/bazowej). Najpierw udostępnione zostaną bilety z 30% rabatem, a następnie z 20% i 10% zniżką. Po wyprzedaniu biletów w niższych cenach zaczną obowiązywać stawki bazowe. Pule biletów z rabatami (30%, 20%, 10%) będą limitowane. Zgodnie z zasadą “wcześniej – taniej” bilety w atrakcyjnych cenach zakupią osoby planujące podróż z wyprzedzeniem. Obowiązywać będą także ulgi ustawowe.


  Oferta będzie dostępna w kasach, biletomatach, na stronie internetowej oraz dzięki aplikacji mobilnej, za wyjątkiem sprzedaży na pokładach nowych pociągów. Podróż EIC Premium będzie mogła odbyć się wyłącznie na podstawie biletu kupionego przed wejściem do pociągu.

  Bilety kupimy na stronie Intercity.pl

  Cennik biletów na kurs Pendolino:

  pendolino-rozklad-cennikbiletow-1094x780px

  Intercity przygotowało też grafikę z porównaniem czasów przejazdów EIC Premium z innymi środkami transportu (grudzień 2014 r.)

  pendolino-czas-przejazdu-643x723

  (nie obyło się jednak bez przekłamań – np. podróż z Warszawy do Wrocławia PolskimBusem nie trwa 6 godzin, tylko 5 godzin!)

  mleko

  Komentarz(9)

  1. Nie do końca przekłamane z Wrocławiem. 5 godzin to kursy ekspresowej, które jeżdżą 2, 3 razy dziennie, a bilety trzeba o wiele wcześniej kupować. Standardowo to jest faktycznie 6h. A samochodem to 3, 3,5 też da radę :P

   1. Ja na trasie Warszawa-Wrocław naliczyłem 7 kursów PolskiegoBusa z czasem 5 godzin, czyli dokładnie tyle samo sztuk, ile ma być kursów Pendolino.

    1. ja jadę 3 godziny z malutkim haczykiem – autostradą. Mieszkam na Bemowie, jak jadę 150-160 to jestem w 3 godzinki. Inna sprawa to koszt przejazdu – w dwie strony razem z bramkami prawie 500.

  Opublikuj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *