Home promocja Zjednoczone Emiraty Arabskie (Abu Zabi, Dubaj) od 22 marca 2014 wprowadzają bezpłatne wizy dla Polaków!

Zjednoczone Emiraty Arabskie (Abu Zabi, Dubaj) od 22 marca 2014 wprowadzają bezpłatne wizy dla Polaków!

Super news dla Polaków! Teraz bez “przeszkód” polecimy do Abu Zabi czy Dubaju (ogólnie: do Zjednoczonych Emiratów Arabskich). Od 22 marca 2014 obywatele polscy będą mogli otrzymywać wizy na emirackich przejściach granicznych bez konieczności uzyskania wcześniejszej promesy. Przy okazji zapraszamy do lektury naszej relacji z Dubaju

Aktualizacja 8 marca: sprawdź nowe informacje we wpisie.

5 marca 2014 Na stronie Ambasady RP w Abu Zabi ukazał się komunikat:

“Szanowni Państwo, Miło mi poinformować, że jeszcze od 22 marca br. zostanie zniesiony obowiązek wizowy dla obywateli RP podróżujących do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
(Szczegóły i warunki pobytu wkrótce zostaną podane do informacji publicznej)”

Co ciekawe – dopiero co rano podano informację, że Polacy będą mogli uzyskać wizę na lotnisku tuż po przylocie ( KLIK ), a teraz dowiadujemy się o zniesieniu wiz…

Jest to świetny ruch ze strony ZEA, który z pewnością spowoduje większy ruch turystyczny (i nie tylko). W Dubaju spędziliśmy tylko 2 dni, ale nasza relacja może chociaż trochę przybliży Wam Dubaj. Zapraszamy do lektury relacji z Dubaju

Kopia starego komunikatu ze strony Ambasady:

wiza-emiraty-komunikat

Aktualizacja 8 marca 2014

Coś tutaj jednak nie do końca gra i w nowym komunikacie ambasady z 7 marca nie ma już mowy o “zniesieniu wiz”, a tylko o możliwości uzyskania wizy po przylocie na przejściu granicznym:


“Ambasada RP w Abu Dhabi informuje, ze dzięki zabiegom dyplomatycznym Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 22 marca 2014 r. obywatele polscy będą mogli otrzymywać wizy na emirackich przejściach granicznych bez konieczności uzyskania wcześniejszej promesy.

Tym samym nastąpi ujednolicenie procedur wizowych stosowanych przez władze ZEA wobec obywateli wszystkich państw członkowskich UE.”

Jednakże, dalej żadna oficjalna instytucja nie podała jednoznacznej i konkretnej informacji, że wydana po przylocie wizy będą bezpłatne.

Komunikat ze strony Ambasady:

wiza-emiraty-komunikat-trzeci

Aktualizacja, 2013.03.10.
Zadaliśmy Ambasadzie pytanie z prośbą o więcej szczegółów. Oto jaką otrzymaliśmy odpowiedź:

“Ambasada RP w Abu Zabi informuje, że dzięki zabiegom dyplomatycznym RP od dnia 22 marca 2014 r. obywatele polscy będą mogli otrzymywać wizy wjazdowe na emirackich przejściach granicznych bez konieczności uzyskania wcześniejszej promesy. Tym samym nastąpi ujednolicenie procedur wizowych stosowanych przez władze ZEA wobec obywateli wszystkich państw członkowskich UE.

Zmiana ta nie oznacza zniesienia obowiązku wizowego lecz wprowadzenie ułatwienia polegającego na możliwości uzyskania przez posiadaczy zwyczajnych paszportów pieczęci zezwalającej na wjazd do ZEA na przejściu granicznym na takich samych zasadach dla obywateli wszystkich państw członkowskich UE. Zasady te obejmują udzielenie na przejściu granicznym i w uproszczonym trybie bezpłatnej wizy w postaci pieczęci w paszporcie zezwalającej na pobyt w ZEA przez 30 dni. Osoba, która chciałaby przedłużyć swój pobyt w ZEA, musi wystąpić o takie przedłużenie do właściwego urzędu do spraw cudzoziemców i pobytu, przed upływem przyznanego okresu 30 dni. Przedłużenie wizy wymaga wniesienia opłaty.”


mleko

Komentarz(11)

  1. WITAM SERDECZNIE :) ZAPRASZAM DO NOWEGO PORTALU WYSZUKIWANIA NIERUCHOMOSCI W ZEA:) moveincat.com polecam:)

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *