Home Newsy Drugi darmowy bagaż podręczny, ciche loty bez reklam! Takie zmiany w… Ryanair!
Drugi darmowy bagaż podręczny, ciche loty bez reklam! Takie zmiany w… Ryanair!

Drugi darmowy bagaż podręczny, ciche loty bez reklam! Takie zmiany w… Ryanair!

Wielkie zmiany w Ryanair Poinformował o tym w specjalnym komunikacie na swojej stronie. Oprócz wcześniejszych zmian, doczekaliśmy się jeszcze kilku niespodzianek m.in. darmowego drugiego bagażu podręcznego (!!!). Listę wszystkich zmian znajdziecie w rozwinięciu.

PLANOWANE ZMIANY

Poniższe zmiany mają być wprowadzone w ciągu najbliższych 6 miesięcy – przed marcem 2014.

 • Od 1 listopada na stronie znikną kody recaptcha
 • Od 1 listopada pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety bezpośrednio na stronie Ryanair.com (nie za pośrednictwem biur podróży lub innych stron) będą mieli 24 godzinny okres ochronny od chwili dokonania rezerwacji. Pasażerowie będą mogli skorygować ewentualne błędy (np. w pisowni nazwiska, zmianie kierunku) jakie popełnili podczas dokonywania pierwotnej rezerwacji
 • Od 1 listopada Ryanair wprowadzi “ciche loty” przed 08:00 rano oraz po godzinie 21:00. Podczas ?cichych lotów? na pokładach samolotów nie będzie żadnych innych ogłoszeń, poza niezbędnymi ogłoszeniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Dodatkowo światła na tych lotach będą przygaszone, aby umożliwić odpoczynek pasażerom.
 • Od 1 grudnia pasażer będzie mógł zabrać na pokład drugi bagaż podręczny o wymiarach nie większych niż 35x20x20 cm, czyli np małą torebkę albo zakupy dokonane w strefie wolnocłowej
 • Od 1 grudnia, opłata za ponowne wydrukowanie karty pokładowej na lotnisku dla pasażerów, którzy dokonali odprawy online zostanie obniżona do 71 PLN. Pasażerowie, którzy nie dokonali odprawy online będą zobowiązani dalej uiścić opłatę wysokości 332.50 PLN.
 • Od 5 stycznia, opłaty za bagaż wykupiony na lotnisku zostaną obniżone z 285 PLN do 142.50 PLN. A opłaty za bagaż podręczny zostaną obniżone z 285 PLN do 237.50 PLN.

  Za info o komunikacie dziękujemy użytkownikowi tripspy!
  Michael O’Leary z Ryanair powiedział:

  “Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej ogromnej poprawy obsługi pasażera będąc linią lotniczą Nr. 1 w Europie. Realizujemy nasze plany wzrostu od 80 mln do ponad 110 mln pasażerów rocznie w ciągu najbliższych 5 lat. Aktywnie słuchamy i odpowiadamy naszym pasażerom, aby mogli cieszyć się z najniższych cen biletów, lądować na czas, ale również cieszyć się łatwiejszym dostępem do strony internetowej, 24 godzinnym okresem ochronnym, dodatkową małą torbą podręczną, obniżeniem opłat za bagaż dodatkowy oraz nowymi “cichymi lotami”. Mamy nadzieję, że nasi pasażerowie będą zadowoleni z nowej ulepszonej obsługi, a jednocześnie cieszyć się będą niskimi cenami biletów oraz lądowaniem na czas”

  Caroline Green – Dyrektor Działu Obsługi Pasażera, powiedziała:

  “Jest to pierwsza seria pomysłów ulepszenia obsługi pasażera, nad którymi Ryanair aktywnie pracuje, aby zapewnić łatwiejszy dostęp do najniższych cen biletów i poprawić komfort podroży pasażerom.
  Niektóre z tych pomysłów wymagać będą zmian na stronie internetowej oraz przetrenowania obsługi naziemnej. W ciągu najbliższych kilku miesięcy, chcemy poprawić obsługę pasażera, jako wiodącej linii lotniczej w Europie. Jeśli pasażerowie mają jakieś sugestie lub uwagi, które chcą nam przekazać, prosimy skorzystać z serwisu opinii “Powiedz Michaelowi” na stronie Ryanair.com”.  mleko

  Komentarz(722)

  Opublikuj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *