Home poradnik Poradnik: Wynajmujemy auto na Majorce

Poradnik: Wynajmujemy auto na Majorce

Przedstawiam Wam poradnik podesłany przez użytkownika dos70. Poradnik opisuje proces wynajmu auta na Majorce w wypożyczalni Goldcar. Za poradnik serdecznie dziękuje i nagradzamy smyczą Mlecznych Podróży. Zapraszam do lektury.WYPOŹYCZ SAMOCHÓD NA MAJORCE

Majorka to urokliwa wyspa należąca do Hiszpanii, będąca częścią archipelagu Baleary.
Na wyspę można dotrzeć z lotniska Barcelona-Reus (loty odbywają się codziennie). Przelot trwa 35 minut, a cena naszymi ulubionymi liniami lotniczymi Ryanair jest konkurencyjna. Mnie lot na Majorkę kosztował 6 Euro w jedna stronę. Wyspa nie jest duża, chociaż żeby ja objechać wzdłuż i wszerz niezbędny jest samochód.

DLACZEGO WARTO WYPOŻYCZYĆ SAMOCHÓD
1. Koszty pojedynczych przejazdów wyniósłby w sumie dużo więcej,
2. Oszczędzamy czas i energię.
3. Przy temperaturze 29C (w cieniu) na zewnątrz, lepiej oglądać wyspę z chłodniutkiego wnętrza, gdzie przygrywa nam ulubiona muzyka płynąca z CD
4. Dojedziemy tam, gdzie nie dojedzie żaden rejsowy autobus, nie jesteśmy ograniczeni rozkładem jazdy.
5. Podjeżdżamy samochodem na zakupy w supermarkecie, wszystko pakujemy do bagażnika, a na miejscu w apartamencie wyposażonym w kuchnię i lodówkę przygotowujemy sobie jedzonko.
6. Wszystkie drogi i autostrady na Majorce są bezpłatne. Płaciłem jedynie 4.30 Euro za przejazd tunelem (3,5 km), jadąc do urokliwej miejscowości Port de Soller.

Wypożyczenie samochodu na Majorce jest obowiązkowe!!!!

Gdybym chciał przejechać do miejscowości Calabona na wybrzeżu, oddalonej od lotniska o 72 km, to koszty byłyby następujące:
1. Koszt dojazdu z lotniska do dworca autobusowego w centrum Palmy 2 Euro
2. Autobus kursujący do miejscowości docelowej 15 Euro w jedną stronę,
3. Od przystanku autobusowego 4 km do hotelu, taxi lub pieszo (z bagażami!)
4. Koszt razy 5 osób (cała załoga)

Razem: 34 Euro razy 5 osób = 170 Euro = 680 zł (koszt przejazdów w obie strony)
Koszt wynajmu auta 2 dni razem z paliwem = 500 zł
Korzyść oczywista!!!!

Koszt wypożyczenia mojego auta:
FORD FOCUS FAMILIAR TREND 1.6
2 dni
Koszt wypożyczenia auta: 50 euro
Paliwo (pełen bak): 82 euro
Pakiet Relax: 30 euro
Razem: 162 euro (648 zł)

zwrot za niewykorzystane paliwo 156 zł (przejechane 290 km)
realny koszt paliwa wykorzystanego: 43 euro 172 zł

koszt wynajmu realny: 492 zł
przy 5 osobach na osobę: 98,4 zł

JAK TO ZROBIĆ?
Po pierwsze musimy wybrać samochód, który nam najbardziej odpowiada wielkościowo (im mniejszy, tym taniej). Wybierajmy tak, żeby wszystkie osoby podróżujące z nami siedziały wygodnie, a dodatkowo taki, aby wszystkie nasze podręczne bagaże zmieściły się z tyłu. Na stronie www.tani-wynajem.pl znajdziemy różne auta, pogrupowane cenowo i rodzajowo. Firmą wypożyczającą nam auto musi być koniecznie GOLDCAR, a dlaczego? Zaraz to wyjaśnię. Po wybraniu auta trzeba zapłacić niewielką zaliczkę (mnie ona wyniosła 15 zł – jest zwrotna w razie rezygnacji z wynajmu) pozostałą kwotę zapłacimy na lotnisku w Palmie de Mallorca. Za wynajem możemy zapłacić kartą kredytową, ale również….. kartą Mbanku “z delfinkiem” (Visą Electron). To chyba jedyna wypożyczalnia jaką znam, która przyjmuje karty debetowe i … co ważne nie blokuje nam żadnych środków na karcie, jako zabezpieczenie na czas wynajmu. (wiele innych firm może nam zablokować kwotę nawet 500 Euro, co przy skromnym budżecie turysty “lowcostowego” może rozłożyć na łopatki. Ale…

Po wpłacie zaliczki, należy wydrukować voucher, który przyjdzie do Was osobnym e-mailem i z tym wydrukiem zgłosić się do wypożyczalni na lotnisku w Palmie.


Na co zwrócić uwagę i czego trzeba być świadomym.
Wszystkie te informacje pochodzą z 30 września tego roku i przekazywane są z pierwszej ręki (infolinia Goldcar nie powiedziała mi wszystkiego przez telefon, dlatego tym cenniejsze są to informacje).
1. wypożyczając auto w przedziale 1-3 dni dostajemy je z pełnym bakiem (u mnie było to 84 Euro) i zwracamy bez uzupełniania paliwa. Po oddaniu w przeciągu 3-4 dni pieniądze za niewykorzystane paliwo wracają na nasze konto.
Gdyby czas wynajmu wyniósł więcej niż 3 dni, wtedy musimy wykorzystać całość paliwa, za niewykorzystane firma nie zwraca. Możemy oczywiście zostawić paliwo w baku, a z takiego gestu ucieszy się właściciel zacierając rączki, że właśnie dojechało do niego darmowe paliwko ;-)
2. Zachęcam Was do wykupienia opcji RELAX, która za kwotę 5 EURO dziennie daje nam komfort nie martwienia się o przebite koło, stłuczone lusterko, zbitą szybę, czy uszkodzone podwozie. Na miejscu okazało się (czego na infolinii mi nie powiedziano), że pakiet kosztuje 5 Euro dziennie, ale nie mniej niż 30 Euro… no nic trudno, małe zaskoczenie, ale co zrobić, wolę być spokojny, niż z duszą na ramieniu oszczędzić 20 Euro. A i jeszcze ważna rzecz. Płacąc kartą debetową Visa Electron ubezpieczenie jest obowiązkowe, musicie je wykupić. Płacąc kartą kredytową można z niego zrezygnować. Warto wiedzieć, że gdybyście nie mieli ubezpieczenia RELAX to w razie, gdyby opona pękła płacicie za wymianę i nową oponę z własnej kasy. A pamiętajcie, że GOLDCAR podliczy Was “jak za zboże”, oni nie kupują opon w najtańszym markecie typu Tesco! Dla własnego komfortu warto ten pakiet posiadać. W końcu to Wasze wakacje, wolne od stresu… Rozkoszujcie się wspaniała przyrodą i pogodą.
3. Płatność kartą Visa Electron obciążona jest dodatkowo 5 Euro za każdy dzień wynajmu auta. Karta Kredytowa jest zwolniona z tej opłaty.
4. Pamiętajcie, żeby nie wyjść na zewnątrz strefy przylotów zmierzając do wyjścia z terminala. Przed wyjściem na zewnątrz należy poszukać biura GOLDCAR. Jeżeli wyjdziecie na zewnątrz, to też nic się nie stanie, tyle że będziecie obsługiwani przez dziurę w przezroczystej plexi :) tak też można, ale wydaje mi się, że lepiej rozmawiać przy ladzie :) jak cywilizowany człowiek.
5.Wpisując numer lotu przy rezerwowaniu samochodu pamiętajcie, żeby czas odbioru kluczyków wyznaczyć na pół godziny po przylocie. Po prostu trzeba dojść do biura GOLDCAR, a lotnisko nie należy do najmniejszych. (jeżeli nie odbierzemy samochodu 2 godziny po zadeklarowanym czasie, rezerwacja przepada) Warty zauważenia jest również fakt, że gdy mamy wypożyczony samochód np na 3 dni i z powodu np strajku nie dolecieliśmy na czas, przylatując następnego dnia, myślimy sobie aha: “mam wypożyczony samochód na 3 dni, to pewnie czeka na mnie i jak przyjadę to będę mógł pojeździć nim jeszcze 2 dni” nic mylącego. Jeżeli nie odbierzemy samochodu w wyznaczonym czasie, to rezerwacja przepada, samochód nie czeka na nas, a kosztami wypożyczenia za 3 dni jest obciążona nasza karta. Co zrobić w takiej sytuacji? Należy zadzwonić na infolinię i poinformować ich o zaistniałej sytuacji i zmienić rezerwację na inny dzień.
6. Pamiętajcie, że w wypożyczalni nie można płacić gotówką, jak również kartą innej osoby. Gdyby okazało się, że na jednej karcie brak środków, można zapłacić inną kartą pod warunkiem, że należy do Nas.
7.WAŻNE!!!!!! Wyobrażacie sobie, że pomimo, że moja karta posiada chip i przy autoryzacji potrzebny jest PIN, to okazało się, że wystarczył tylko podpis. Jak to możliwe skoro ta karta wymaga podania PIN-u!!!!. Było to dla mnie niewyobrażalne, ponieważ karta z CHIP-em miała być bezpieczniejsza, a tu w sytuacji kiedy gubimy kartę, to ktoś mógłby użyć naszej karty, potwierdzając transakcję samym podpisem. Zdziwiony i zaniepokojony taką sytuacja, postanowiłem zadzwonić do banku i wyjaśnić tą sytuację. Co się okazuje (o czym bank nie ostrzega i nie informuje), że do końca roku funkcjonują na świecie stare terminale, które nie wymagają od karty chipowej PIN-u, wystarczy sam podpis!!!!!! Pamiętajcie o tym gubiąc kartę za granicą. Do końca roku, w związku z wejściem nowego prawa bankowego, wszystkie stare terminale muszą być wymienione na nowe, które wymagają podania PIN-u, ale do końca grudnia tego roku będą działać wciąż terminale starego typu. UWAŻAJCIE NA TO!!!!!

Przydatne gadżety
Należy pamiętać, że nazwy miast i ulic są często równie egzotyczne co sama wyspa. Dlatego dobrze jest mieć ze sobą nawigację samochodową. Można ją kupić już w Polsce (ja korzystałem z programu AutoMapa i powiem wam, że sprawdziła się ona w 100 proc., a głos Hołowczyca z tekstem “Ze mną na pewno dojedziesz do celu” brzmiał jak najpiękniejsza piosenka. Szczególnie wtedy, kiedy wyjeżdżając z lotniska w Palmie 2 razy zakręciłem się na pierwszym rondzie z 6 zjazdami, po czym z jednego ronda wjechałem od razu w drugie z kolejnymi 6 zjazdami :))) Uwierzcie mi, że w takich sytuacjach nawigacja się przydaje!!! Dodatkowym atutem posiadania nawigacji jest również to, że samolot ląduje bardzo późno, a w nocy niewiele widać, za to plusem jest, że ruch bliżej północy jest niewielki i bez stresu można zaznajomić się z nowym autem.
Istnieje również możliwość wypożyczenia nawigacji w Goldcar. Koszt wypożyczenia 7 Euro dziennie oraz kaucja 150 Euro.

Pamiętajcie
Nie uzupełniamy paliwa w czasie wynajmu.

KONIEC FORMALNOŚCI
Musimy okazać 2 dokumenty: PRAWO JAZDY oraz DOWÓD OSOBISTY
Po opłaceniu należności za wynajem, dostajemy kluczyki oraz dokument. Sympatyczny pracownik kieruje nas na parking, gdzie stoi samochód.
Pamiętajcie, że dokumenty samochodu, badania techniczne itd są w schowku po stronie pasażera. Dostajemy również kartonik z paskiem magnetycznym, który przy wyjeździe z parkingu wkładamy do maszynki unoszącej szlaban . Kartonik zostaje w środku. Przy wjeździe na parking z powrotem nie ma szlabanu, także wjeżdżamy śmiało bez zbędnych formalności.

Jak trafić na parking GOLDCAR?

Wychodzimy na zewnątrz terminalu. Po środku widzimy poziome schody ruchome, kończą się jedne a zaczynają drugie. Idziemy po nich cały czas do przodu. Taśma prowadzi prosto na parking. Po prawej stronie są stanowiska, gdzie stoją samochody GOLDCAR. Oznaczone są one zieloną zawieszką z nazwą firmy. Na dokumencie, który dostaliśmy jest numer rejestracyjny samochodu, także możemy w ten sposób zlokalizować auto oraz numer parkingu 6. Pamiętajmy, że uruchamiając nawigację na parkingu, możemy mieć trudności ze złapaniem sygnału GPS (grube mury, pomieszczenie).
Sprawdźmy, czy wszystkie światła działają, migacze, długie, stopu i ogólnie obejrzyjmy samochód, czy nie posiada znaczących uszkodzeń.
Samochód, który ja dostałem był nowy. Słyszałem, że ta wypożyczalnia ma większość nowych aut. Na dokumencie, który dostaniecie w prawym górnym rogu jest numer telefonu, w razie wypadku lub problemów z autem.

Wracamy na lotnisko
Kiedy już nadszedł czas zwrotu samochodu kierujemy się na lotnisko. Dobrze jest zostawić sobie godzinkę na oddanie samochodu, tak żeby bezstresowo przejść do odprawy. Dojeżdżając autem do lotniska, należy obserwować pasy dojazdowe. Na jednym z nich jest oznaczenie PARKING RENT A CAR. Bez problemu, jak po sznureczku, wjeżdżamy na parking i szukamy nazwy GOLDCAR. Ponieważ na parkingu mają swoje stanowiska inne wypożyczalnie, należy zaparkować na miejscu GOLDCAR (dowolnym wolnym). Należy zapamiętać numer miejsca, dokumenty auta zostawić w schowku, zamknąć auto i podejść z kluczykami do budki oznaczonej GOLDCAR na tym parkingu. Należy przekazać klucze miłej Pani, powiedzieć numer miejsca i DO WIDZENIA :) To wszystko. Za kilka dni powinny pojawić się na Waszym koncie środki za nie wykorzystane paliwo.

UWAGI KOŃCOWE

Autor tego tekstu pierwszy raz w życiu wypożyczał auto. I nie ostatni… Nie bójcie się wypożyczyć samochód, zobaczcie dzikie plaże Majorki, miejsca, gdzie nie ma turystów i poczujcie wolność….

P.S. Nie dzwońcie na Hiszpański numer call center, ponieważ call center mieści się w …. Polsce. Można poprosić o stacjonarny numer krajowy w Warszawie.


mleko

Komentarz(39)

 1. Wypożyczenie auta to konieczność – wszędzie, może poza samym Londynem. Teraz w Hiszpanii ceny są śmieszne. Autor trochę przepłacił. Ja za wypożyczenie auta (Ford Ka albo podobny) w Alicante, na 3 dni, czyli 23-26 października będę płacił 30 euro. Znowu 25-28 listopada, na 3 dni, wypożyczam z Girony auto z wyższej półki – Peugeot Partner Van – za 45 euro. Trzeba przeszukać setki stron. Polecam http://www.argusrentals.com, choć ostatnio tutaj są super ceny -> http://www.amigoautos.com/ Pozdrawiam

 2. co do PINu i podpisu w kwesti bezpieczeństwa. PIN nie jest bezpieczniejszy, jeśli ktoś użyje PIN bank nigdy nie uzna reklamacji, przy sfałszowanym podpisie reklamacja będzie uwzględniona ;) Trochę zaskoczyłęś mnie kwestią paliwa. Widać co kraj i wypożyczalnia to obyczaj. W Portugali braliśmy auto z 3/4 baku i z taką ilością paliwa należało oddać ;), a oddałem z 2/3 i nikt się nie czepiał.
  Dzięki z poradnik

 3. Teoretycznie standard w wypozyczalniach to wiek min. 25lat i posiadanie prawa jazdy od 1 lub 3 lat. W praktyce (Grecja, Hiszpania) wiem, ze zwykle male punkty, ktore sa na kazdym rogu (nie na lotnisku tylko w miejscowosciach turystycznych) wypozyczaja auto takze mlodszym – jednak zalezy to zwykle od widzimisie i samego wlasciciela.

 4. Warto takze napisac, ze “credit card” na stronach internetowych wypozyczalni czesto oznacza takze karte debetowa, o ile wyraznie nie nie podkreslone inaczej. Przy takiej karcie wypozyczalnie informuja przy odbiorze auta, ze na karcie zostanie zablokowane extra 100/150EUR, ktore zostanie odblokowane po oddaniu auta, jednak jesli komus to przeszkadza to lepiej NIE rezerwowac auta przez internet i na miejscu znalezc bez kaucji lub z kaucja gotowkowa. Co do stawek to z mojego doswiadczenia — najprzyjemniej auto odbierac na lotnisku (o ile mamy blisko do niego z hotelu lub wypozyczamy auto na caly pobyt). Nieco taniej z reguly jednak mozna zalezc auto szukajac na miejscu, o ile jest to wieksza miejscowosc turystyczna.

 5. trochę przegięcie z cenami….za tydzień zapłaciłem w tej samej wypożyczalni 26GBP ( Ford Fiesta disel) plus 56 euro za paliwo i 35 euro z ubezpieczenie które watro mieć. Aby uniknąć przedpłaty najlepiej zalogować się na ich stronie i wtedy nie ma problemu, można zmieniać rezerwacje ile razy się chce za free. Innym udogodnieniem jest brak limitu na przejechane kilometry oraz możliwość oddania samochodu w innym miejscu za free. Ta sama wypożyczalnia w GRO jest ciut droższa niż na PMI, ale generalnie jest jedną z tańszych w Hiszpanii. Polecam!!!!

 6. Ja na Kanarach trochę naciołem się na orcanarias czy autoreisen – załatwia się w tym samym okienku. Rezerwowałem przez internet dosć tanio. Tyle że samochody wysłużone, sprawne ale mi szwankowała klima a latem z dzieciakami w takim amochodzie to była porażka. Dlatego mój bład że nie sprawdziłem dokłądnie myślałem że potem się rozkręci a spieszyłem sie z lotniska dlatego moja rada sprawdzie dobrze auto bo potem będziecie sie męczyć. Ale tak obsługa ok też będę od nich brał tylko następnym razem sprawdzę dobrze samochód.

 7. To ja również się podzielę :)
  Oczywiście najtańsze samochody w Hiszpani są na wyspach Kanaryjskich. Jako,że nie zarezerwowaliśmy sobie samochodu przed przylotem, najtańszą wypożyczalnią jaką znalazłem po przylocie była http://www.autosdrago.com/ Wyszło ok 14? za dzień za auto, a dodatkowo nie wymagali karty kredytowej, po prostu można było płacić… GOTÓWKA! :D
  Oczywiście zerezwując auto przed przylotem, da się wypożyczyć je na Kanarach nawet za mniejszą kwotę.

 8. Osobiście polecam wypożyczalnie cars-4-you z Łodzi
  nie spotkałem się z tańszą wypożyczalnią samochodów
  i tak miłą i bezproblemową usługo mają nowe zadbane samochody za śmieszne pieniądze.
  np:
  Citroen C1 za 49 zł czy Kia Venga za 69zł

  serdecznie polecam http://www.cars-4-you.pl
  tel. 514 306 126

 9. P.S. Nie dzwońcie na Hiszpański numer call center, ponieważ call center mieści się w ?. Polsce. Można poprosić o stacjonarny numer krajowy w Warszawie.

  Miałem na myśli firmę Cartraweler której callcenter mieści się w Polsce.

 10. Na stronie Goldcar widzę obecnie sekcję “Payment conditions” o taką:

  * Credit card VISA or MasterCard.
  * We do not accept debit card, Diners Club, American Express, Postepay or cash.
  * The credit card used must be in the name of the main driver on the rental agreement.

  Wygląda na to, że debetówka mBanku nie wchodzi w grę :(

 11. To artykuł sponsorowany a my daliśmy się nabrać!!!Zarezerwowaliśmy z wyprzedzeniem w GOLDCAR auto albowiem przylot na Majorkę był w nocy więc nie chcieliśmy ryzykować. Nie znając dobrze angielskiego długo dyskutowaliśmy z obsługą albowiem w przekonaniu że wszystko mamy opłacone chcieliśmy wziąść auto i jechać ale oni chcieli nam pobrać kaucję z kartyna ubespieczenie. Nie moglismy się dogadać więc w końcu daliśmy kartę nieświadomi ile pobrali nam z konta.Okazało się że 800zł. Oddaliśmy auto nienaruszone -nikt nie chciał go nawet obejrzeć.Po powrocie z kaucji oddali tylko 200 zł!!! Na nasz mail z pretensjami gdzie i za co podziało się 600zł odpowiedzieli ciszą !!!
  NIE POLECAMY WIĘC TEJ FIRMY !!!! TO OSZUŚCI I ZŁODZIEJE !!! (AMBER)GOLDCAR

 12. Fajnie, że trafiliśmy na tę stronę, to nie zamówiliśmy internetowo auta w Goldcar-ze na lotnisku w Palmie. Spokojnie dojechaliśmy sobie autobusem 21 do Arenalu i tam wypożyczyliśmy Corsę na 7 dni za 140e, bez kaucji, bez karty kredytowej. Polecamy firmę Josefa z Jucar na Avenida Europa. Wróciliśmy z Majorki ostatniego października 2013r.

 13. Nigdy, ale to przenigdy nie używajcie GOLDCAR bo to firma złodziejska!
  Mi potrącili na karcie 7 dni po zdaniu nieuszkodzonego auta kwotę 180 euro bez słowa wyjaśnienia. Zgłosiłem sprawę do banku i do pośrednika economycarrentals.com i czekam, i czekam na jakiekolwiek informacje.

  GOLDCAR – najgorsza firma wynajmu samochodów, omijajcie z daleka!!!!

 14. Zgadzam sie z negatywnymi opiniami. Bylem w Maladze. Mimo rezerwacji w Polsce i oplaceniu 100 % ceny potracili mi na lotnisku 800 zl a oddali 200. Reszte szlag trafil. Zamiat 80 zl za dzien (opel corsa) wyszlo 160 zl. Auto mialem kilka dni. TO POPROSTU ZLODZIEJE I KONIEC. BIORA KASE BEZCZELNIE

 15. Witam.
  Wypożyczyłem na lotnisku w Palmie w Goldcar auto. Zapłaciłem na miejscu karta debetową. Wziąłem auto na 11 dni forda fiestę przebieg 905km tak nówka.
  Co do procedury. Auto dostaje się z pełnym bakiem i należy oddać na rezerwie. oczywiście, że można oddać i pełny ale na realny zwrot pieniędzy nie ma co liczyć. Więc jak WAM mówia na lotnisku (a mówią) to należy oddać na rezerwie – a nie sie potem denerwować , że oddali za mało pieniędzy. Auto z pełnym bakiem kosztowało dodatkowo 90 euro i tutaj jest haczyk ponieważ pełny bak to około 70 euro ale cóż przebolałem bo autko nówka. Oddać można autko nawet w godzinach kiedy biuro nie jest czynne auto się zostawia na parkingu a kluczyki wrzuca do skrzyneczki – i już. Jak dla mnie firma ok.

 16. ODRADZAM GOLDCAR !!! Firma ta udaje najtańszą a pobiera dodatkowe opłaty przez co jest najdroższą !!!! Raz się nacięliśmy jak wielu polaków myśląc że wynajmujemy najtaniej a że te opłaty dodatkowe są wszędzie- NIEPRAWDA !!! W innych firmach było bez naciągania No i niestety nacięliśmy się znowu bo jako że na golcar już się wiele osób poznało korzystają już z pośredników – wykupiliśmy w atlaschoice i do końca rezerwacji nie świadomi że to w goldcar będzie auto – No i oczywiście wtopa – to co poprało nam z karty a miało być całkowitym kosztem to pikuś – goldcar nie chciał wydać auta bez dodatkowych opłat kilkukrotnie większych od zapłaconej kwoty. Noc , lotnisko nie mamy tyle środków na karcie bo przecież cały pobyt opłaciliśmy sobie z góry… W końcu by nie zepsuć sobie wakacji woleliśmy wypożyczyć w innej firmie która nie oszukuje a od nich domagać się zwrotu pieniędzy za nie wykonanie usługi. Ten atlaschoice mailem nas olał teraz trwa procedura poprzez bank cofnięcia przelewu. Czy się uda nie wiadomo ale stanowczo ODRADZAM goldcar i firmy które im naganiają klientów !!!!

 17. Również odradzam goldcar !!! Złodzieje i oszuści!!! Cena nominalna przy rezerwacji na stronie wizzair (linia też w tym oszustwie uczestniczy)to 435 pln. Do tego blokada środków na karcie przez oszustów z goldcaru. W sumie wyszło 1900 PLN za fiestę na tydzień.

 18. Bez obrazy ale koszt za jaki wypozyczyles auto na 2 dni dla 5 osob to sa jakies jaja!
  Mysmy placili ?50 za caly tydzien, odbior z terminala… gdybysmy korzystali z Twojego PORADNIKA to bysmy NIECO przeplacili.
  Poza tym widac, ze ten artykul to sciema, bo normalna osoba na wakacje jadaca nie posiada tylu informacji na temat firmy, od ktorej wypozycza auto… gdzie sie miesci call centre, co sie dzieje w przyapadku strajku itd… bez jaj.. slabo slabo… brakuje jeszcze info ile samochodow we flocie itp.
  Pozdro i nie dzieki!

 19. Już miałam rezerwować auto (po przeczytaniu poradnika) w Goldcar, jednak coś mnie skusiło, żeby sprawdzić komentarze i … ilość negatywnych opinii na temat Godcar zastopowała mój entuzjazm! Czy możecie mi polecić sprawdzoną, uczciwą wypożyczalnie na Majorce? Wyjezdzam za 2 dni. Heeeeeeelp!

 20. Jestem Doktorem Michaelem Baldwinem z Iowa Luterański Szpital, dałem mi szansę, aby kierownictwo szpitali reklamowało w Internecie, jak pracujemy i że zaczęliśmy od nowa na rok zakupu narządów ludzkich, np. Nerki, jeśli jesteś poza zainteresowani sprzedażą nerki, proszę nie wahaj się skontaktować ze szpitalem pod poniższym adresem e-mail: Szpital w luteranie w Stanach Zjednoczonych jest specjalistą w dziedzinie chirurgii i jako dawca nie ma w tym ryzyka, płacimy dobrą sumę pieniędzy i jesteśmy z siedzibą w Iowa USA.
  I to jest nasz e-mail:
  [email protected]
  Możesz też się z nami skontaktować na cosapp +1 929 281 1248

 21. Cześć,

  Jesteśmy tu po raz kolejny, aby kupić nerki dla naszych pacjentów i zgodzili się zapłacić dobrą sumę pieniędzy każdemu, kto chce przekazać nerkę, aby je uratować, a więc jeśli jesteś zainteresowany dawcą lub chcesz uratować życie, musisz napisać do nas na e-mailu poniżej.

  Jest to okazja, abyś był bogaty w porządku, zapewniamy i gwarantujemy Ci 100% bezpiecznej transakcji z nami, wszystko będzie wykonane zgodnie z prawem prowadzącym dawców nerki.
  Więc nie marnuj więcej czasu, pisz do nas na [email protected]

  Irrua Specialist Teaching Hospital.

 22. Goldcar Katania – luty 2018 r. ta sama procedura oszukiwania. Pobrali z karty za uszkodzenia, które miała samochód przy wydaniu (zrobiliśmy zdjęcia w momencie odbierania uata). Z karty pobrali dodatkowo 2100 zł.
  Dowolnie ustalają kwoty blokady na karcie kredytowej. Jedna osoba podaje wyższą, druga niższą.
  Złożyliśmy reklamację u pośrednika, następnym krokiem będzie reklamacja w banku (KK VISA) o chargeback. Jeśli to nie zadziała, jest ogólnoeuropejska organizacja ECC-Net, która się zajmuje m.in. tego typu oszustwami w UE. Proszę o wpisy wszystkich, którzy spotkali się z w tą samą praktyką wypożyczalni Goldcar. Pamiętajcie o wyczuleniu na tego typu oszustwa. Zdjęcia to konieczność.

 23. Na te wakacje chcemy pojechać z całą rodziną na Majorkę i fajnie byłoby być mobilnym na miejscu, bo jak wiadomo auto zawsze jest przydatne. Artykuł jak najbardziej przydatny.

 24. Mam już wykupioną wycieczkę na Majorkę i znając życie będziemy szukać na miejscu jakiejś wypożyczalni, ale juz teraz warto znać szczegóły wynajmu w tym miejscu.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *