Home poradnik Tanie euro i funty w internecie – czyli przypomnienie o walutomat.pl

Tanie euro i funty w internecie – czyli przypomnienie o walutomat.pl

W ciągu ostatniego miesiąca otrzymałem wiele maili z pytaniem jak radzić sobie z pieniędzmi (euro czy też funtami) potrzebnymi na wyjazdy? Dużo osób w dalszym ciągu wymienia je w kantorze, jednak ostatnie wahania kursu walut są mocno nieprzewidywalne i niestety zwłoka z wymianą waluty na wakacje może skończyć się stratą rzędu kilkunastu groszy na 1 EUR czy też 1 GBP. W wypadku wymiany większej ilości tworzy się z tego pokaźna suma. Dlatego postanowiłem “przypomnieć” o Walutomacie, czyli serwisie do wymiany walut w internecie (o którym pisałem już pod koniec kwietnia tego roku: KLIK ). W międzyczasie serwis wprowadził kilka zmian, które postaram się opisać w części dalszej artykułu.

Najważniejszą zmianą w serwisie walutomat.pl jest możliwość wymiany nie po średnim kursie, ale dowolnie przez nas ustalonym. Oczywiście, aby wymienić PLN na EUR po kursie 3.00PLN/EUR musi się znaleźć przeciwstawne zlecenie (od innej osoby) która godzi się na wymianę po takim kursie. Niestety, należy zapomnieć o tak dobrym kursie :) Jednakże opcja ta pozwala na szybką wymianę waluty, po kursie tylko 1-2 grosze gorszym niż kurs średni. Wprowadzenie tej opcji spowodowało ograniczenie i skrócenie “kolejki” i czasu oczekiwania na wymianę, który w wypadku mniej popularnych walut potrafił wynieść nawet kilkanaście dni.


Obecnie taka sytuacja występuje niezmiernie rzadko. Oczywiście korzystanie z serwisu w dalszych ciągu jest darmowe.

Szybki opis “jak działa walutomat” znaleźć można na stronie walutomat.pl pod zakładką “Jak to działa?”

Zapraszam wszystkich do rejestracji w serwisie za pomocą poniższego bannera i oszczędzania podczas wymiany euro na wakacje :)


mleko

Komentarz(9)

  1. Ja czegoś tu nie rozumiem… Jak wymienię powiedzmy 4000zł na 1000? to 1000? wpływa na moje konto w banku a następnie PO KURSIE BANKU jest przewalutowywane znów na złotówki…

  2. jelsi przelejesz na konto PLN to nie ma sensu taka wymiana wogole (stracisz czesc kasy)
    najlepiej miec konto walutowe, wtedy EURO wyplacasz w banku (w oddziale) i jestes do przodu

  3. Ja też zrezygnowałem z walutomatu (jak kilkoro moich znajomych) ze względu na czas w jakim dokonywana jest transakcja. Spośród wielu wybraliśmy Currency Fair. Jeśli mi nie wierzysz to przekonaj się sam. Odwiedź http://www.currencyfair.com zarejestruj się i sprawdź sam jak to działa.

  4. Jak dla mnie to czas transakcji za długi wolę kantory on line- jest ich trochę ale polecam pomaranczarnia.pl, i kantoria.com. Szybko w ciagu 2 godzin max mamy kasę.

  5. Korzystałam z walutomatu i myślę, że taka społecznościowa forma wymiany waluty jest korzystna, ale ja lubię mieć od razu wymienione pieniądze niż czekać aż znajdzie się odpowiednia kontroferta. Dlatego teraz używam kantora internetowego fritzexchange.pl gdzie transakcje są szybko realizowane i w porównaniu z innymi kantorami kursy walut wypadają najkorzystniej. polecam

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *