Home ryanair Ryanair radzi jak odzyskać pieniądze za odwołany lot (i hotel)

Ryanair radzi jak odzyskać pieniądze za odwołany lot (i hotel)

Ryanair na swoich stronach umieścił informację o tym jak uzyskać pieniądze za odwołany lot z powodu wybuchu wulkanu. Narazie jest on w wersji angielskiej. Jesteśmy informowani o swoich prawach, mamy też linki do dwóch formularzy: pierwszy z nich wypełniamy jeśli chcemy uzyskać zwrot pieniędzy za lot w wypadku gdy nie przebukowywaliśmy lotu,’ drugi natomiast jeśli przebukowaliśmy lot i chcemy uzyskać zwrot pieniędzy za hotel i wyżywienie.
Link do formularza zwrotu pieniędzy za lot: KLIK
W wypadku gdy chcemy uzyskać zwrot pieniędzy także za hotel: KLIK (poprawiłem link, gdyż ten podany przez Ryanair na stronie jest błędny) oraz mirror na mojej stronie : KLIK
Wspomniany wyżej oryginalny artykuł znajduje się TUTAJ.


AKTUALIZACJA: Dodałem przykład wypełnienie formularza do zwrotu wydatków:

mleko

Komentarz(14)

  1. Ja proponuje załżyc strone ‘Puścmyt Ryan z torbami bo to jak wyglada całą procedura zwrotu kasy to żart z klienta!

  2. Nie wiem czy ktoś ma taki sam problem jak ja – zwrócili mi kasę za 1/4 kwoty, którą zapłaciłam !!! Zgroza !!

  3. pewnie wspomniany wczesniej problem z walutą. Jednostkowo policzyli w EURO a wyplacili w PLN:/ Reklamuj na irlandzkiej infolinii!

  4. My również caly czas czekamy na zwrot za odwołany lot.Przyznana kwota zgadza się ,ale jest nie w tej walucie.Póki co jeszcze nic nie dostaliśmy ,a wniosek o zwrot zlożony 19 kietnia,banda… szkoda gadać,oszuści

  5. Witam ja mam inny problem kupiłem bilety dla trzech osób dla dwóch odprawa online się powiodła a dla jednej nie ciągle błąd i na lotnisku musiała zapłacić ktoś miał taki problem .
    ????????????????????

  6. Zadzwon na irlandzką infolinie (tańszą) i walcz o zwrot pieniedzy – a jaki blad wyskakiwał ?

  7. Błąd rezerwacji niepoprawny numer próbowałem wszystkich trzech opcji kilka razy bez skutku a reszta oki bez problemu

  8. Mnie się udało odzyskać z Ryanair zwrot kosztów poniesionych wskutek skasowania lotu (zamiast do Warszawy rano poleciałam do Krakowa po południu), czyli koszt biletów kolejowych Balice-Kraków-Warszawa oraz kanapek i kawy na lotnisku. Wysłałam do Irlandii list polecony z opisem sytuacji, wyliczeniem kosztów i oryginałami kolejowych biletów. Po kilku dniach e-mailem dostałam odpowiedź, że dostanę czek. Znalazłam go w skrzynce na listy po ok. 2 tygodniach. Pieniądze na konto dostałam po następnych 2 miesiącach. Dostałam tyle, ile wyliczyłam, oczywiście równowartość po przeliczeniu na złotówki. Poniosłam koszt 7 zł na polecony oraz 30 zł na bankowe operacje.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *