Home relacja Weekend (lub nie tylko) w Londynie i Brighton za 75PLN

Weekend (lub nie tylko) w Londynie i Brighton za 75PLN

W najnowszej promocji Ryanaira możemy kupić bilety już w cenie od 25 PLN. Dzięki temu możemy spędzić weekend w Londynie (lub pobyć trochę dłużej). Miasta Londyn nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dodatkowo będzie można sobie zafundować wycieczkę do np. Brighton – pięknej miejscowości położonej na południowym wybrzeżu Anglii. Jest ono znane głównie z Brighton Pier – czyli mola wchodzącego wgłąb morza, na którym znajduje się kasyno oraz m.in. wesołe miasteczko. W Brighton odbywaja się także słynna Parada Równości. Lot do Londynu wykonamy z Wrocławia, wieczorem. Najtaniej wyjdzie zostać te kilka godzin na lotnisku, a rano skorzystać z usług firmy Easybus, która za symboliczne kilka funtów zawiezie nas do centrum Londynu. Zapraszam do rozwinięcia newsa, aby uzyskać więcej informacji.


Na początek podam przykładową trasę:
Wylot z Wrocławia jest dnia 11 czerwca w piątek – 22.55 wylatujemy z Wrocławia, a o 23.55 czasu angielskiego – jesteśmy na lotnisku Londyn Stansted. Następnie od 1.30 do 6.40 kursują wspomniane autobusy Easybus. W tych godzinach obecnie bilet kosztuje 2funty za osobę w jedną stronę. Taniocha. Całą sobotę spędzamy w Londynie. W niedzielę wybieramy się do Brighton autobusem National Express korzystając z ich promocji – FunFare.
Wyjeżdżając z głównego dworca Londynu – Victoria Coach Station – o godzinie 9.00 (przyjazd do Brighton o 11.10) płacimy raptem 3 funty za bilet w 2 strony! Taniej chyba nie może być.  W Brighton mamy cały dzień na zwiedzanie, możemy oprócz mola zwiedzić Royal Pavilion , zjeść coś w jednej z wielu knajpek (polecam libańską na Preston Street). Do Londynu wyjeżdzamy o 21.00, a docieramy o 22.10.
Powrót na lotnisko Easybusem jest sprawą prostą – 14 czerwca kursy między 18.40 a 2.30 w nocy są po 2 funty. Pozostaje nam poczekać chwilkę i o 6.05 rano, w poniedziałek 14 czerwca odlatujemy Boeingiem 747 do Wrocławia. Na miejscu jesteśmy o 9.10.

Podana wyżej trasa jest oczywiście przykładem, w chwili obecnej wyjazd taki można przedłużyć o kilka dni.
Doloty do Londynu w promocyjnej cenie są w dniach 8-11czerwca, promocyjne powroty od 13 do 17 czerwca. Z tej racji można polecieć na kilka dłużej niż opisana wyżej wycieczka.
Do Londynu Stansted można (w ten sam weekend) dostać się np. z Poznania. Wyloty w dniach 9-11czerwca. Powrót do Poznania jest w supercenie możliwy od 14 do 16 czerwca.

Podsumowanie naszej wycieczki:
– bilety lotnicze – 50 PLN ( zakładając płatność kartą MasterCard Prepaid)
– bilety z lotniska – 2Ł + 2Ł powrót + 0.5Ł opłaty za rezerwację = 2.50 Ł, czyli ok 11 PLN (aczkolwiek Easybus ma tą zaletę, iż bilety możemy zwrócić prawie do samego dnia wyjazdu – tracimy wtedy tylko wymienione 0.5Ł opłaty za rezerwację)
– bilet do Brighton w 2 strony – 3 Ł = niecałe 14 PLN
– nocleg z Londynie – od 10Ł w górę.

Nasze koszty stałe(bilety) : 50+11+14=75PLN

Życzę udanych pobytów i może w ten weekend się spotkamy w Londynie(lub Brighton) :)


mleko

Komentarz(1)

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *