Wybierzecie się?
Od 11 grudnia 2022 w rozkładzie jazdy pojawi się nowe połączenie Kraków – (Warszawa) – Wilno – (Warszawa) – Kraków, które umożliwi podróże między Polską a Litwą z jedną przesiadką. Bilety są w sprzedaży.
Od nowego rozkładu jazdy, czyli 11 grudnia 2022 pociąg “Hańcza”, dotychczas kursujący na trasie Kraków – Suwałki – Kraków, będzie kursował w wydłużonej relacji do stacji Mockava znajdującej się na terenie Litwy. Dzięki współpracy PKP Intercity z kolejami litewskimi LTG Link, uzgodnione zostało obustronne skomunikowanie na stacji Mockava, pomiędzy pociągiem IC “Hańcza”, a pociągiem LTG Link relacji Wilno – Mockava – Wilno.
>> POTRZEBUJESZ WALUTY NA WYJAZD? SPRAWDŹ PROMOCJE INTERNETOWEGO KANTORU!
Podróżowanie pomiędzy polskimi a litewskimi miastami będzie więc możliwe z jedną przesiadką. Składy będą podstawiane na ten sam peron, co ułatwi pasażerom przejście między pociągami. Podróż, pomimo że z przesiadką, będzie odbywała się na jednym bilecie.
Cały czas rozwijana jest siatka połączeń umożliwiająca podróżnym sprawne poruszanie się po Polsce oraz do krajów sąsiednich. Już teraz pasażerowie z Polski mają do dyspozycji codzienne połączenia kolejowe z Berlinem, Pragą czy Bratysławą. Cieszymy się, że od grudnia będzie możliwość podróżowania także na Litwę – mówi Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.
>> WIĘCEJ WPISÓW Z KATEGORII “NEWS”
Nasza oferta na Litwę to także atrakcyjne ceny biletów. Bilet z Krakowa do Wilna kosztuje 30 euro, a do Kowna – 25. Za podróż z Warszawy do Wilna pasażerowie zapłacą 25 euro, a do Kowna – 20. Od 25 listopada 2022 bilety można kupić w kasach oraz przez internetowy system sprzedaży PKP Intercity oraz kolei litewskich – wyjaśnia Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.
>> PODRÓŻE LAST MINUTE (i nie tylko) Z POLSKI – NAJLEPSZE OKAZJE!
Od 11 grudnia największe miasta Litwy i Polski połączą codziennie kursujące pociągi. Wspólnie z naszym partnerem, spółką PKP Intercity zrealizowaliśmy międzynarodowe połączenie kolejowe, które zapewni zarówno ekologiczny środek podróżowania, jak i więź kulturową. Osoby podróżujące służbowo, młodzież, która chce poznać sąsiedni kraj lub pobawić się w Kownie, czy też goście, zamierzający świętować 700-lecie Wilna – już wkrótce każdy będzie mógł pociągiem dotrzeć do najważniejszych miast Litwy – mówi Linas Baužys, dyrektor generalny LTG Link.
Treść wpisu pochodzi z informacji prasowej przewoźnika