15 października na polskim rynku księgarskim pojawiła się książka “Holandia. Presja depresji” Marka Orzechowskiego. To wciągająca i osobista opowieść o kraju, który morzu wydarł ziemię, a światu dał wielu wybitnych uczonych, malarzy i wizję futbolu totalnego.
My z kolei mamy dla Was mały konkurs i 20 egzemplarzy książki do rozdania :)
>> KUP KSIĄŻKĘ “HOLANDIA. PRESJA DEPRESJI”
Zanurzony w wodzie, grzęznący w torfowiskach i bagnach, wyniesiony ponad morze solidnymi tamami – tak właśnie wygląda krajobraz Holandii, kraju pogrążonego w geograficznej depresji, nieoczywistego, pełnego kontrastu. Chociaż Holandia oddalona jest jedynie o dwie godziny lotu samolotem z Polski, bywa całkowicie nieznana. Pierwsze skojarzenia z Holandią to oczywiście wiatraki, rozległe poldery, ciągnące się po horyzont pola tulipanów, tolerancja i pełen luz pod hasłem sex and drugs. Jednakże Holandia ma także drugą twarz, tę ukształtowaną przez silny naród mistrzowskich budowniczych tam, śmiałych żeglarzy-odkrywców i bezwzględnych kupców. To obraz, którego nie znajdziemy w kolorowym folderze i na pocztówce, obraz surowej egzystencji i odwiecznej walki z wodą.
“Holandia. Presja depresji” prezentuje dwa oblicza Żabiego Kraju, jak nazywana jest Holandia, zarówno protestancką pracowitość mieszkańców Niderlandów, jak i ich bezwarunkową radość życia.
Marek Orzechowski opowiada o zaskakującej historii i frapującej teraźniejszości kraju, o tym, jak warunki geograficzne, polityczne i społeczne w ciągu wieków zahartowały Holendrów i uczyniły z nich ludzi nawykłych do wspólnego działania, wytrwałych, upartych, oszczędnych aż do skąpstwa, tolerancyjnych, ale i niedostępnych
Autor z pozycji obiektywnego przyjaciela-przewodnika pokazuje Holandię, jakiej na próżno szukać w przewodnikach. Lektura książki pozwala zrozumieć, dlaczego panuje tam tolerancja, dlaczego wiele rzeczy niemożliwych gdzie indziej w Holandii nie jest walką z wiatrakami, ale codziennością.
>> KUP KSIĄŻKĘ “HOLANDIA. PRESJA DEPRESJI”
Marek Orzechowski jest dziennikarzem, publicystą, pisarzem, ma w swoim dorobku wywiady z czołowymi politykami Europy, setki komentarzy politycznych, artykułów i reportaży, w tym z wojny na Bałkanach. Na co dzień mieszka w Belgii, której poświęcił książkę “Belgijska melancholia”. Sąsiednią Holandią jest zafascynowany od dawna i to uczucie z biegiem lat nie słabnie. Bywa tu często zawodowo, a także prywatnie i nigdy nie ma dość, nigdy się nie nudzi. Wie, że nikt, kto nie zjadł beczki śledzi z Holendrami i nie przeżył z nimi wody na tamie, do końca ich kraju nie zrozumie.
Książka liczy 496 stron, a jej cena detaliczna to 39,99 PLN. W poniższym konkursie możecie jednak zgarnąć za darmo aż 20 egzemplarzy książki!
Mamy dla Was aż 20 egzemplarzy książki “Holandia. Presja depresji”, które rozdamy w poniższych zabawach (będą dwie edycje).
KONKURS EDYCJA 1 (ZAKOŃCZONA)
W tej edycji rozdamy Wam 13 książek.
Zasady są proste:
- Wystarczy odpowiedzieć na pytanie. Niderlandy to kraina historyczna na terytorium dzisiejszego Beneluksu. Jakie kraje wchodziły w jej skład?
- Odpowiedzi przysyłajcie na adres [email protected]
- Zgłoszenie musi składać się z odpowiedzi oraz imienia i nazwiska osoby wysyłającej zgłoszenie
- Każda osoba może przysłać tylko jedno zgłoszenie
- Zgłoszenia można przysyłać do 23:59 w dniu 19 października 2014
- Książkami nagrodzimy: 1, 30, 40, 60, 87, 123, 151, 177, 184, 202, 209, 239 i 259 poprawne zgłoszenie.
Aktualizacja: mamy już odpowiednią liczbę zgłoszeń w tym etapie konkursu!
Z nagrodzonymi skontaktujemy się w terminie do 21 października w celu uzyskania adresu do wysyłki nagrody.
KONKURS EDYCJA 2 (W TRAKCIE)
- Wystarczy odpowiedzieć na pytanie. “Czy do Holandii dolecimy bezpośrednio z Polski?”
- Odpowiedzi przysyłajcie na adres [email protected]
- Zgłoszenie musi składać się z odpowiedzi oraz imienia i nazwiska osoby wysyłającej zgłoszenie
- Każda osoba może przysłać tylko jedno zgłoszenie
- Zgłoszenia można przysyłać do 23:59 w dniu 2 listopada 2014
- Książkami nagrodzimy: 1, 11, 31, 41, 51, 81 i 101 poprawne zgłoszenie.
Aktualizacja: mamy już odpowiednią liczbę zgłoszeń w tym etapie konkursu!
Belgia, Holandia, Luksemburg. Natalia Tichoniuk.
Witam,
przesłałem przed chwilą pytanie mailem ale z obawy że w natłoku liczby wiadomości zginie ponowie je tutaj bardziej skrótowo:
Czy celowo jest użyty czas przeszły w pytaniu konkursowym?
“Zgłoszenia można przysyłać do 23:59 w dniu 19 października 2014” Można je przesyłać tylko W DNIU 19 PAŹDZIERNIKA czy już dziś?
a myślałem że to ja się przyczepiam ;)
Czy zwycięzcy zostali już poinformowani o wygranej?
Tak, zgodnie z zasadami.
Czy książki z drugiego etapu zostały już wysłane? Nie mogę się już doczekać.